Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPPS3PS2
Okładka Buzz!: Polish Puzzles (PSP)

Buzz!: Polskie Łamigłówki

Buzz!: Polish Puzzles

Buzz!: Polskie Łamigłówki to rodzima edycja cieszącej się dużą popularnością gry logicznej w formie wirtualnego quizu, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Relentless Software. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę m.in.

Logiczne | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Buzz!: Polish Puzzles (PSP)

data premiery gry:

29kwi2009

PS3 PS2

6maj2009

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz!: Polskie Łamigłówki (czyli Buzz!: Polish Puzzles) to polska edycja świetnie znanej użytkownikom PlayStation serii wirtualnych quizów. Gra została wydana w 21 zlokalizowanych wersjach, po raz pierwszy w historii sagi na trzy platformy jednocześnie (PlayStation 2, PlayStation 3, PSP). Za stworzenie dzieła odpowiada studio Relentless Software, a wydawcą jest firma Sony Computer Entertainment Europe.

Seria Buzz! to niezwykle prosty pomysł. Twórcy zdecydowali się przenieść ideę telewizyjnego quizu do postaci wirtualnej. W każdej odsłonie cyklu pojawia się charakterystyczny prowadzący, a zadaniem gracza jest odpowiadać poprawnie na zadawane pytania, oczywiście w ramach fikcyjnego, tytułowego teleturnieju. W grze musimy więc wykazać się bystrością umysły i sporą wiedzą.

Rodzima wersja produktu została w pełni zlokalizowana i podejmuje oczywiście tematy związane z Polską. Twórcy przygotowali pokaźną liczbę zagadnień dotyczących kraju nad Wisłą, skupiając się na rzeczach, które sprawiają, że jest on wyjątkowy. Prowadzący quiz dysponuje więc tysiącami trudnych pytań z zakresu polskiego kina, muzyki, sportu, ciekawostek i kilku innych kategorii. Jeśli podstawowy zestaw okaże się jednak zbyt skromny możemy ściągnąć dodatkowe pakiety quizów z ulubionych dziedzin.

Ważnym aspektem każdej odsłony Buzz! jest rozgrywka wieloosobowa. Rywalizować z innymi graczami możemy w trybie błyskawicznych turniejów. W zabawie może uczestniczyć maksymalnie ośmiu zawodników (przy jednej konsoli lub w sieci). Gra została wykonana w bardzo ładnej i czytelnej oprawie wizualnej. Całość jest przejrzysta, dzięki czemu obsługa produktu nie sprawia problemów. Ciekawym urozmaiceniem jest MyBuzz, pozwalający na tworzenie własnych quizów i dzielenie się nimi w sieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Buzz!: Polskie Łamigłówki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką

wiadomość14 lipca 2009

Firma Relentless Software, odpowiedzialna za stworzenie popularnych quizów z serii Buzz!, ujawniła, że pracuje nad nowym tytułem, grą Blue Toad Murder Files. Produkcja będzie ukazywać się w odcinkach i jeszcze w tym roku zasili katalog PlayStation Network.

Premiery gier w Polsce (4-10 maja)
Premiery gier w Polsce (4-10 maja)

wiadomość11 maja 2009

Dzisiejsze wydanie Premier gier w Polsce przedstawia się wyjątkowo skromnie, a to z prostej przyczyny – w ubiegłym tygodniu do rodzimych sklepów trafiły zaledwie trzy nowości – strategia Grand Ages: Rome, kontynuacja Kronik Riddicka oraz kieszonkowy quiz z serii Buzz.

Wygraj PLAYSTATION 3 z grą Buzz! Polskie Łamigłówki
Wygraj PLAYSTATION 3 z grą Buzz! Polskie Łamigłówki

wiadomość6 maja 2009

W związku z rozpoczęciem Międzynarodowych Mistrzostw Świata w grze Buzz!, serwis Gry-Online wspólnie z firmą Sony Komputer Entertainment Polska przygotowywał dla swoich czytelników specjalny konkurs, w którym główną nagrodą jest konsola PlayStation 3 wraz z grą Buzz! Polskie Łamigłówki.

Premiery gier w Polsce (27 kwietnia - 3 maja)
Premiery gier w Polsce (27 kwietnia - 3 maja)

wiadomość4 maja 2009

Jeśli w czasie długiego weekendu ktoś postanowił wybrać się do sklepu w celu nabycia kilku nowości, nie mógł czuć się zawiedziony. W gronie tytułów, które zadebiutowały na polskim rynku w ubiegłym tygodniu, pojawiło się aż osiem premierowych pozycji – w tym długo oczekiwane przygody Wolverine’a oraz dwa mocno spóźnione dodatki do Neverwinter Nights.

PSP
PS3
PS2