Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agatha Christie's Death on the Nile (PC)
OkładkaAgatha Christie's Death on the Nile (PC)

Agatha Christie's Death on the Nile PC

Agatha Christie's Death on the Nile to przygodówka, poświęcona literackiej twórczości angielskiej pisarki Agathy Christie zrealizowana przez studio Oberon Games. Niniejsza pozycja, utrzymana w konwencji kryminału, powstała w oparciu o powieść z 1936 r.

Przygodowe | point-and-click | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie's Death on the Nile Premiera PC

16kwietnia2007

producent: Oberon Games wydawca: Oberon Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Agatha Christie's Death on the Nile to przygodówka, poświęcona literackiej twórczości angielskiej pisarki Agathy Christie zrealizowana przez studio Oberon Games. Niniejsza pozycja, utrzymana w konwencji kryminału, powstała w oparciu o powieść z 1936 r., w Polsce znaną pod tytułem Śmierć na Nilu. Warto także dodać, iż przy jej produkcji brały udział firmy Interactive Rights Management oraz Agatha Christie Ltd, co jest gwarancją jej zgodności z książkowym oryginałem.

Akcja została osadzona na terenie Egiptu, a dokładnie na pokładzie statku wycieczkowego o nazwie Karnak, przemierzającego najdłuższą rzekę tego kraju. Początkowo, w czasie rejsu wycieczkowego, pozwalającego podziwiać starożytne świątynie, ktoś prześladuje milionerkę Linnet Ridgeway i jej nowego męża, a następnie owa kobieta ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W obliczu takich wydarzeń, innemu podróżnemu, który znajduje się na pokładzie, słynnemu belgijskiemu detektywowi Herkulesowi Poirot, nie pozostaje nic innego jak znalezienie winnego tej zbrodni.

Podstawę rozgrywki, jak na przygodówkę przystało, stanowi interfejs typu point&click oraz ciągłe rozmowy z postaciami pobocznymi. Czas na rozwikłanie zagadki i zdemaskowanie przestępcy nieubłaganie ucieka, gdyż giną kolejne osoby, mogące udzielić ważnych informacji. Dokładne przeszukanie miejsca zbrodni i pozostałych pomieszczeń daje szansę na zebranie dowodów i śladów, mogących wskazać mordercę. Wszelkie znalezione przedmioty zostają umieszczone w inwentarzu, do którego ma się stały dostęp. Aby znaleźć rozwiązania licznych problemów logicznych trzeba połączyć ze sobą odpowiednie fakty i wykonać konkretne czynności w wymaganej kolejności.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie's Death on the Nile

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.