Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agatha Christie's Death on the Nile (PC)

Agatha Christie's Death on the Nile PC

Agatha Christie's Death on the Nile to przygodówka, poświęcona literackiej twórczości angielskiej pisarki Agathy Christie zrealizowana przez studio Oberon Games. Niniejsza pozycja, utrzymana w konwencji kryminału, powstała w oparciu o powieść z 1936 r.

Przygodowe | point-and-click | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Agatha Christie's Death on the Nile (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2007

Agatha Christie's Death on the Nile to przygodówka, poświęcona literackiej twórczości angielskiej pisarki Agathy Christie zrealizowana przez studio Oberon Games. Niniejsza pozycja, utrzymana w konwencji kryminału, powstała w oparciu o powieść z 1936 r., w Polsce znaną pod tytułem Śmierć na Nilu. Warto także dodać, iż przy jej produkcji brały udział firmy Interactive Rights Management oraz Agatha Christie Ltd, co jest gwarancją jej zgodności z książkowym oryginałem.

Akcja została osadzona na terenie Egiptu, a dokładnie na pokładzie statku wycieczkowego o nazwie Karnak, przemierzającego najdłuższą rzekę tego kraju. Początkowo, w czasie rejsu wycieczkowego, pozwalającego podziwiać starożytne świątynie, ktoś prześladuje milionerkę Linnet Ridgeway i jej nowego męża, a następnie owa kobieta ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W obliczu takich wydarzeń, innemu podróżnemu, który znajduje się na pokładzie, słynnemu belgijskiemu detektywowi Herkulesowi Poirot, nie pozostaje nic innego jak znalezienie winnego tej zbrodni.

Podstawę rozgrywki, jak na przygodówkę przystało, stanowi interfejs typu point&click oraz ciągłe rozmowy z postaciami pobocznymi. Czas na rozwikłanie zagadki i zdemaskowanie przestępcy nieubłaganie ucieka, gdyż giną kolejne osoby, mogące udzielić ważnych informacji. Dokładne przeszukanie miejsca zbrodni i pozostałych pomieszczeń daje szansę na zebranie dowodów i śladów, mogących wskazać mordercę. Wszelkie znalezione przedmioty zostają umieszczone w inwentarzu, do którego ma się stały dostęp. Aby znaleźć rozwiązania licznych problemów logicznych trzeba połączyć ze sobą odpowiednie fakty i wykonać konkretne czynności w wymaganej kolejności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie's Death on the Nile

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Poradnik: Agatha Christie’s Death on the Nile

wiadomość30 maja 2007

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry Agatha Christie’s Death on the Nile – kolejnej gry, na podstawie kolejnej powieści Agathy Christie. Podczas rejsu przez Nil, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie pewna milionerka. Tak się składa, że tym samym statkiem płynie słynny detektyw Hercules Poirot.