Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sherlock Holmes: Nemesis (PC)

Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin PC

Sherlock Holmes: Nemesis

Sherlock Holmes versus Arsene Lupin to kolejna już część przygód słynnego detektywa – Sherlocka Holmesa. Mamy tu do czynienia z rasową przygodówką, czyli niezbędne będzie logiczne myślenie i zdolność łączenia faktów. Produkcją gry po raz kolejny zajęło się studio Frogwares.

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | Sherlock Holmes | XIX wiek

PC Windows
Okładka Sherlock Holmes: Nemesis (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30października2007

3marca2008

pudełko PL

Sherlock Holmes versus Arsene Lupin to kolejna już część przygód słynnego detektywa – Sherlocka Holmesa. Mamy tu do czynienia z rasową przygodówką, czyli niezbędne będzie logiczne myślenie i zdolność łączenia faktów. Produkcją gry po raz kolejny zajęło się studio Frogwares.

Sherlock Holmes otrzymuje dziwny list, którego nadawcą jest słynny Arsene Lupin, powszechnie znany jako król włamywaczy i złodziei. Lupin stawia wyzwanie detektywowi. Planuje bowiem serię wielkich kradzieży na terenie Londynu, które mają na celu upokorzenie Anglii. Zamierza się przy okazji zabawić z Holmesem, którego prosi o zajęcie się tą sprawą i powstrzymanie siebie samego. Najsłynniejszy angielski detektyw postanawia przyjąć wyzwanie francuskiego włamywacza. Zadanie to na pewno nie będzie należało do prostych, gdyż Lupin ma w zanadrzu wiele sztuczek, bardzo wysokie umiejętności i doświadczenie w swoim „fachu”, potrafi też przebierać się za różne osoby i wiernie naśladować ich zachowanie. Cały ten wyścig będzie sprawą honorową zarówno dla jednego, jak i dla drugiego bohatera.

Sherlock Holmes versus Arsene Lupin to gra przygodowa, więc naszym zadaniem jest wypytywanie ludzi o różnego rodzaju sprawy, kojarzenie faktów, rozwiązywanie zagadek i wymyślanie zastosowania dla wcześniej już znalezionych przedmiotów. Byśmy nie popadli w rutynę, łamigłówki są dość zróżnicowane. Czasami trzeba znaleźć odpowiedni przedmiot i użyć go we właściwym miejscu, innym razem niezbędne okaże się połączenie dwóch rzeczy, czy znajdowanie strzępów informacji, które mogą popchnąć akcję do przodu.

Akcja rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Londynie, więc nie brakuje monumentalnych budowli i ładnych scenerii, wykonanych w całości w 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista
Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin - recenzja gry
Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin - recenzja gry

Recenzja 7 kwietnia 2008, 13:58

Niemniej należy przyznać, że oprócz tej jednej rozbieżności, poważniejszych wpadek brak. Wypowiedzi, które czytamy w dole ekranu, dobrze oddają mentorski styl Holmesa i kwiecisto-czarujący Arsene’a. Pozostanie przy polskiej wersji kinowej (podobnie jak we wcześniejszych odsłonach) jest ze wszech miar słuszne. Przyzwyczailiśmy się już do angielskich lektorów i szkoda byłoby w przypadku tak na wskroś angielskiej gry cokolwiek zmieniać. Odniosłam nawet wrażenie, że role Sherlocka i Watsona, odtwarzają dokładnie ci sami aktorzy co w Przebudzeniu. A już z całą pewnością każdy grający w poprzednią część rozpozna tę samą charakterystyczną kreskę, świetnie oddającą architekturę XIX-wiecznego Londynu. Podobnie jak w Przebudzeniu rozpoczynamy kolejną przygodę z Holmesem, zmierzając na Baker Street 221b i mijając znajome uliczki, karmiącego gołębie pijaczynę i policjanta goniącego jakiegoś ulicznika.