Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2007, 18:00

Trzy nowe gry przygodowe trafiają do cyfrowej dystrybucji

Serwis Adventure Gamers informuje, że w sprzedaży sieciowej pojawiły się się aż trzy tytuły: Sherlock Holmes versus Arsène Lupin, Jack Keane i Nostradamus – The Last Prophecy.

Cyfrowa dystrybucja ma się w najlepsze i szybko podbija serca coraz większej ilości graczy. W dobie powszechnego dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych wydaje się to być zjawisko całkowicie zrozumiałe, a co najważniejsze niezwykle wygodne. Oczywiście o ile ktoś nie jest pudełkowym estetą.

Jednym z gatunków gier, które zyskały dzięki takiemu sposobowi dotarcia do klienta są tradycyjne gry przygodowe. O nie, one wcale nie umarły, jak wydaje się prorokować niezorientowana w temacie część graczy. Być może w dzisiejszych czasach są zjawiskiem nieco niszowym, ale żyją, a co najważniejsze, wciąż się rozwijają. Po części właśnie dzięki Digital Distribution.

Pierwszym zwiastunem „nowego” było wydanie w sieci Steam podzielonych na epizody przygód Sama & Maxa. Gra cieszyła się na tyle dużą popularnością, że ukazało się nawet zwykłe wydanie pudełkowe pierwszego sezonu, które wkrótce powinno zawitać także do Polski. Ale najważniejszy jest fakt, że w ślady pary zwariowanych detektywów wyruszają kolejne tytuły.

Serwis Adventure Gamers informuje, że w sprzedaży sieciowej pojawiły się się aż nowe gry: Sherlock Holmes versus Arsene Lupin, Jack Keane i Nostradamus – The Last Prophecy.

Za nowe przygody słynnego brytyjskiego detektywa odpowiada studio Frogwares, mające na swoim koncie już imponującą liczbę niemal kilkunastu wydanych gier. Tym razem zadaniem Sherlocka Holmesa jest schwytanie znanego włamywacza i gentelmana zarazem, Arsene’a Lupin. Akcja gry toczy się w dziewiętnastowiecznym Londynie, a gracz będzie miał okazję zwiedzić tak monumentalne budowle, jak National Gallery, British Museum, Tower of London, a nawet Pałac Buckingham. Gra jest do nabycia w sklepie The Adventure Shop, w cenie 39,99€.

Jack Keane jest nową propozycją studia Deck13 (seria Ankh). Głównym bohaterem gry jest tytułowy kapitan statku, który podejmuje się przewieźć tajnego agenta na jedną z wysepek leżących gdzieś na Oceanie Indyjskim. Po dotarciu do celu agent znika, statek bohatera rozbija się na skałach, a napotkana w czasie podróży dama okazuje się być drugą grywalną postacią. Oprawa graficzna gry utrzymana jest w komiksowym, nieco karykaturalnym stylu, zaś całość korzysta z wypracowanego przy produkcji Ankh silnika 3D. Aby poznać przygody Jacka wystarczy zajrzeć na stronę GamersGate i wysupłać jedyne 39,99€.

Ostatnią propozycją dla fanów przygotówek jest Nostradamus – The Last Prophecy. Gracz wciela się nie w słynnego astrologa, ale w jego córkę, która, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw na dworze Katarzyny Medycejskiej, przebiera się za swojego brata. Troszkę to skomplikowane, ale w pełni logicznie i bardzo sensownie wytłumaczone wymuszeniami odległych, historycznych realiów. Grę stworzyło studio Kheops (ECHO: Secrets of the Lost Cavern, Return to Mysterious Island). Nostradamusa zakupić można bezpośrednio na stronie producenta w cenie 39.95€.

Oczywiście wszystkie te tytuły po jakimś czasie trafią również do zwykłej, sklepowej sprzedaży.

Na polskim rynku wydaniem Sherlocka Holmesa powinna zająć się firma City Interactive, zaś Jack’a Keane’a Cenega Poland. Niestety nie znamy jeszcze nawet przybliżonych dat ukazania się obu powyższych tytułów. Jeżeli chodzi o Nostradamusa, to na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek informacji o polskim wydawcy.