Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nostradamus: The Last Prophecy (PC)

Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia PC

Nostradamus: The Last Prophecy

Nostradamus: The Last Prophecy to przygodówka typu point&click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Została ona przygotowana przez studio Kheops, które swoją rękę przyłożyło chociażby do gry o nazwie The Secrets of Da Vinci: the Forbidden Manuscript.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

PC Windows
Okładka Nostradamus: The Last Prophecy (PC)

producent: Kheops Studio

wydawca: ElektroGames

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2007

15lutego2008

pudełko PL

Nostradamus: The Last Prophecy to przygodówka typu point & click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Została ona przygotowana przez studio Kheops, które swoją rękę przyłożyło chociażby do gry o nazwie The Secrets of Da Vinci: the Forbidden Manuscript. Zarówno w przypadku wyżej wymienionej pozycji, jak i omawianego tytułu, akcję osadzono w XVI w.

Rozpoczynając zabawę użytkownik przenosi się na tereny Prowansji – historycznego regionu Francji. Fabuła gry Nostradamus: The Last Prophecy koncentruje się wokół postaci królowej Katarzyny Medycejskiej, stającej się obiektem ataków arystokracji. Gdy tylko bohaterka orientuje się, że rzucono na nią klątwę niezwłocznie wzywa swojego lekarza i astrologa, Nostradamusa. Niestety ten, nie mogąc stawić się osobiście, wysyła do władczyni własną córkę Madeleine. Jako że kobiety w ówczesnej epoce nie były należycie traktowane i szanowane, dziewczyna przebiera się za swojego młodszego brata imieniem César. Tylko w ten sposób może podać się za lekarza i zostać wpuszczoną do królewskiego zamku.

Użytkownik, wcielając się w córkę znanego astrologa, przyjmującą w razie potrzeby osobowość mężczyzny, rozpoczyna śledztwo, mające na celu zdemaskowanie sprawcy kolejnych morderstw. Aby tego dokonać trzeba dokładnie przeszukać miejsca zbrodni, zabezpieczyć ślady i porozmawiać ze świadkami. Sprawa jest o tyle trudna, że przeplatają się w niej elementy paranormalne z kwestiami bezpośrednio związanymi z polityką. Należy również uważać na nieprzyjaciół, który nieustannie przygotowują kolejne spiski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 1.6 GB HDD, Windows 98 SE/2000/XP/Vista

Nostradamus: The Last Prophecy zmierza na Nintendo DS
Nostradamus: The Last Prophecy zmierza na Nintendo DS

wiadomość10 lipca 2008

Klasyczne przygodówki coraz częściej trafiają na konsole. A przynajmniej na jedną z nich, bowiem mowa tutaj o Nintendo DS. Tym razem firma ElektroGames poinformowała o planach przeniesienia na to małe cacko wydanej w listopadzie ubiegłego roku na pecety gry Nostradamus: The Last Prophecy.

Poradnik: Nostradamus: The Last Prophecy

wiadomość30 stycznia 2008

„Witam serdecznie w nieoficjalnym poradniku do gry przygodowej Nostradamus The Last Prophecy. Głównym bohaterem, a zarazem postacią, którą przyjdzie Ci animować jest Madeleine, córka najsłynniejszego jasnowidza wszechczasów, Nostradamusa. Przebrana za swego brata, Cezara, rozpoczyna śledztwo, mające na celu zdemaskowanie sprawcy kolejnych morderstw na dworze królowej Katarzyny Medycejskiej."

Trzy nowe gry przygodowe trafiają do cyfrowej dystrybucji

wiadomość19 listopada 2007

Serwis Adventure Gamers informuje, że w sprzedaży sieciowej pojawiły się się aż trzy tytuły: Sherlock Holmes versus Arsène Lupin, Jack Keane i Nostradamus – The Last Prophecy.

Zapowiedziano grę Nostradamus: The Last Prophecy
Zapowiedziano grę Nostradamus: The Last Prophecy

wiadomość3 czerwca 2007

Przedstawiciele studia Kheops zapowiedzieli, że zamierzają przygotować pozycję o nazwie Nostradamus: The Last Prophecy. Owa gra, mająca być klasyczną przygodówką typu point&click, na terenie Europy zostanie wydana przez firmę Elektrogames i trafi do posiadaczy PeCetów na początku trzeciego kwartału bieżącego roku.