Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript (PC)
OkładkaThe Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript (PC)

The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt PC

The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript

Przygodówka stworzona przez współpracujące ze sobą cztery studia developerskie: Elektrogames, TOTM Studio, Kheops Studio i Mzone Studio.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt Premiera PC

21kwietnia2006

pudełko PL

29maja2006

producent: Kheops Studio wydawca: Nobilis Group wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt

Syberia

Broken Sword: Anioł Śmierci

Agatha Christie: I nie było już nikogo

The Secrets of Da Vinci: the Forbidden Manuscript to gra przygodowa stworzona przez współpracujące ze sobą cztery studia developerskie: Elektrogames, TOTM Studio, Kheops Studio i Mzone Studio. Od razu jednak należy zaznaczyć, iż nie ma ona nic wspólnego z niezwykle popularną ostatnimi czasy, powieścią autorstwa Dana Browna, Kod Leonarda. No, może poza nazwiskiem wielkiego wynalazcy i modelowego człowieka renesansu, Leonarda Da Vinci.

Przystępując do rozgrywki wcielamy się w postać Valdo, ambitnego czeladnika Francesco Melzi, ucznia Da Vinci. Niestety, ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu zostajemy zwolnieni z praktyki. Nie przyjdzie nam jednak zbyt długo się zamartwiać, ponieważ otrzymujemy list od tajemniczego patrona, w którym znajduje się polecenie odszukania jednego z zaginionych kodeksów wielkiego mistrza. Swoje kroki kierujemy więc do ostatniej rezydencji Da Vinci, Manoir du Cloux w pobliżu Ambroise, gdzie podając się za ucznia Francesco Melzi, wyrażamy chęć zbadania znajdujących się tam wynalazków. Pod tą przykrywką, rozpoczynamy badanie rezydencji. Na pierwszy ogień idzie sypialnia obecnej właścicielki posiadłości, kurtyzany Babou de la Bourdaisiere, pracownia Leonarda, przyległe tereny, a nawet gołębnik. Podczas swoich poszukiwań natykamy się na szereg ciekawych i intrygujących postaci. Oprócz wspomnianego już Babou, jest również Saturnin, podejrzanie wyglądający strażnik, a nawet król Francji we własnej osobie! Co pewien czas napotykamy również zagadki pozostawione przez wielkiego mistrza, których rozwiązanie jest gwarantem uruchomienia wynalazków Da Vinci. Podążając tropem geniusza młodzieniec, a wraz z nim i my, nie jest świadom tajemnic, które odkryje ani zła czającego się w mroku.

Świat The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript, poprzez stworzoną w nim atmosferę, klimatyczną ścieżkę dźwiękową oraz perfekcyjne odwzorowanie historycznych lokacji, gwarantuje "przepadnięcie" w nim na szereg długich godzin. Należy jednak zaznaczyć, iż pomimo oparcia fabuły na faktach historycznych i szeregu przeprowadzanych badań, obfitująca w zwroty akcji rozgrywka jest dość złożona i nielinearna. Grę podzielono na 14 rozdziałów, które nieuchronnie zbliżają nas do poznania Sekretów Wielkiego Mistrza. W każdym z rozdziałów znajdujemy zagadki, oparte w dużej części na dziełach Da Vinci, wymagające logicznego myślenia, dedukcji oraz, nie ukrywajmy, sporej wiedzy. Wszystkie nasze poczynania mają miejsce w skrupulatnie odwzorowanych lokacjach, pełnych reprodukcji dzieł mistrza, ozdób oraz garderoby zgodnych ze swoimi historycznymi pierwowzorami. Część "historyczna" otoczeń została przygotowana we współpracy z ekspertami, w tym zarządem rezydencji Chateau du Clos Luce, dawniej znanej jako Manoir du Cloux. Ciekawostką jest umieszczenie swego rodzaju miernika Zła i Dobra - gra dostosowuje się do poczynań gracza, adaptując się do pozytywnych lub negatywnych wyborów dokonywanych przez niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript możemy zakończyć na cztery możliwe sposoby.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt cena w dniu premiery: 14,95 PLN

Klasyfikacja PEGI The Secrets of Da Vinci: Zakazany manuskrypt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.