Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Keepsake (PC)

Keepsake PC

Keepsake to tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click. Akcja toczy się w świecie fantasy, a my wcielamy się w nastoletnią uczennicę szkoły magicznej. Zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Keepsake (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2005

25września2006

pudełko PL

Keepsake to gra przygodowa w najczystszej czystej postaci (skojarzenia z legendarną serią King’s Quest są jak najbardziej na miejscu), stworzona przez firmę Wicked Studios. Gracz wciela się w postać dziewczęcia o imieniu Lydia. W tym roku po raz pierwszy Lydia wyrusza do szkoły magii, Dragonvale Academy. Po przekroczeniu jej progów, zdaje sobie sprawę, że mury szkoły opustoszały. Podczas poszukiwań swojej przyjaciółki, Celeste, natyka się na coś, czego nie widziała od bardzo dawna - starą lalkę, którą podarowała przyjaciółce 8 lat temu. Gdy Lydia podnosi lalkę, w jej umyśle pojawiają się dziwne obrazy z życia Celeste. Teraz nasza bohaterka musi odkryć co stało się z uczniami szkoły i jej przyjaciółką, a w poszukiwaniach pomaga jej smok Zak (przez pomyłkę magicznie przemieniony w wilka), który ma jedną wadę - lęk wysokości.

Fabuła Keepsake jest dość złożona, a intryga, na której opiera się główny wątek fabularny, jest bardzo głęboka, wobec czego tytuł ten na pewno nie jest przeznaczony dla osób rozpoczynających swą przygodę z tym rodzajem gier. W Keepsake spotykamy się z połączeniem eksploracji i rozwiązywania zagadek. Oprócz głównego zadania, czyli wyjaśnienia zagadki tajemniczych zniknięć, musimy np. pomóc Zakowi w odzyskaniu jego naturalnej postaci.

Keepsake oferuje:

  1. Wciągającą i złożoną fabułę z mnóstwem zagadek i łamigłówek.
  2. Ogromny obszar osadzony w realiach stanowiących połączenie średniowiecza i fantasy.
  3. Łatwy w obsłudze interfejs, zmieniający się wraz z dostępem do nowych funkcjonalności. Wbudowany system podpowiedzi.
  4. Kolorową, trójwymiarową grafikę.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena gry 7.49 / 10 na podstawie 154 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Keepsake

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Keepsake

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512MB RAM, 32MB akcelerator 3D, 1.4 GB HDD

Keepsake - recenzja gry

Recenzja 10 sierpnia 2006, 12:15

Keepsake zaskakuje doskonałymi zagadkami. Wreszcie otrzymałem tytuł, w którym rozwiązywanie łamigłówek to prawdziwe łamanie głowy. Nie przypominam sobie, aby któraś z nowszych przygodówek wymagała kartek papieru i długopisu obok klawiatury. Keepsake każe graczowi główkować i myśleć. Czasem po kilkadziesiąt minut jak nie więcej. Przy niektórych puzzlach człowiek potrafi prześlęczeć nawet pół dnia, a i tak nie znajdzie rozwiązania zagadki. Jeżeli lubicie logiczne gierki, macie ciąg do kombinatoryki, to Keepsake jest dla was. Tym bardziej, że zadań jest dużo. Dla tych, którzy zdążyli się już przestraszyć poziomu trudności omawianego tytułu uspokajam – interfejs ma wbudowany system pomocy, który powoli naprowadza nas na właściwy tor w rozgryzaniu łamigłówek. Zapewne hardcorowcy nawet go nie zauważą. Czego możemy spodziewać się przedzierając się przez kolejne pokoje Akademii? Repertuar jest niezwykle szeroki. A to trzeba naprawić pompę wodną, a to przestawić książkę w miejsce innej przy użyciu czarów. Nie zabrakło nawet popularnych gier kryjących się pod inną nazwą. Miłośnicy sudoku czy szachów będą mieli nad czym posiedzieć. Ze swojej strony dodam, iż rozwiązanie niektórych, trudniejszych questów sprawiło mi niemałą satysfakcję.