Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka King's Quest VII: The Princeless Bride (PC)
OkładkaKing's Quest VII: The Princeless Bride (PC)

King's Quest VII: The Princeless Bride PC

Siódma część znanej graczom z całego świata serii przygodówek King's Quest. Celem gracza jest odnalezienie zaginionej księżniczki Roselli, zanim zrobią to siły ciemności.

Przygodowe

King's Quest VII: The Princeless Bride Premiera PC

9sierpnia1994

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do King's Quest VII: The Princeless Bride

Larry 7: Miłość na Fali

Grim Fandango (1998)

Keepsake

Siódma część znanej graczom z całego świata serii przygodówek King's Quest rozpoczyna się w momencie, gdy księżniczka Rosella znika wessana przez magiczny wir wodny. Przyglądająca się temu królowa Valanice, jej matka, bez wahania skacze do wody, by pomóc córce. Przytomność odzyskuje w innym świecie, na pustyni, z dala od ludzkich osad. Celem gracza jest odnalezienie Roselli, zanim zrobią to siły ciemności.

Gra podzielona jest na dwie części: trzy rozległe poziomy rozgrywamy postacią Valanice, a trzy następne - Roselli. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, rozgrywka polega głównie na rozwiązywaniu zagadek i torowaniu sobie drogi naprzód poprzez otwieranie różnorodnych tajemnych przejść, bram itp. Znalezione przedmioty możemy swobodnie łączyć ze sobą i wykorzystywać do rozwiązywania napotkanych problemów.

Sterowanie w King's Quest VII odbywa się za pomocą myszki i klawiatury. Klawiszami kierunkowymi sterujemy ruchem naszej postaci, myszką zaś wybieramy z ekwipunku określoną rzecz, otwieramy drzwi, podnosimy dany przedmiot i wykonujemy wszelkie inne czynności.

Gra wykorzystuje grafikę złożoną z 256 kolorów, co sprawia, że środowisko, w jakim przyjdzie nam się poruszać, jest przedstawione dokładnie i z dużą dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King's Quest VII: The Princeless Bride: Odpowiednia dla każdego wieku.