Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Simon the Sorcerer 3D (PC)
OkładkaSimon the Sorcerer 3D (PC)

Szymek Czarodziej PC

Simon the Sorcerer 3D

Szymek Czarodziej to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Headfirst Productions z myślą o fanach młodego adepta magii. Kierując poczynaniami tytułowego bohatera gracz musi zmierzyć się ze złym czarnoksiężnikiem Sordidem.

Przygodowe

Szymek Czarodziej Premiera PC

26kwietnia2002

pudełko PL

19marca2003

Steam

11maja2021

producent: Headfirst Productions wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Szymek Czarodziej

Larry 7: Miłość na Fali

Lula 3D

Głupki z Kosmosu

Simon the Sorcerer 3D to typowa gra przygodowa z sympatycznym czarodziejem Simonem w roli głównej, tym razem z nową, trójwymiarową szatą graficzną. Podobnie jak w poprzednich częściach gry wcielamy się w postać młodocianego adepta sztuk magicznych, a naszym zadaniem jest pokrzyżowanie planów złego Sordida planującego przejęcie kontroli nad całym światem. Niestety Simon nie jest prawdziwym czarodziejem w oczach innych ludzi, których śmieszy młodzieniec uważający się za maga tylko dlatego, że nosi czerwony płaszcz i spiczastą czapkę, a w ręku trzyma ogon kucyka. Nadszedł jednak czas próby, w którym młodzieniec udowodni wszystkim swoje nieprzeciętne umiejętności, ratując ludzkość przed zagrażającym jej niebezpieczeństwem.

Główny nacisk położony został na rozwiązywanie łamigłówek i odkrywanie nowych lokacji. W grze spotkamy ponad 80 postaci z którymi można porozmawiać, jedna dziwniejsza od drugiej (śpiewający Druidzi, Czarodzieje gustujących w zadziwiających potrawach, itp.). Przygoda zaprowadzi nas w najdziwniejsze miejsca, takie jak starożytna świątynia, bagna, wspaniałe miasto Poliganis, a nawet do Evil Fortress of Doom – mrocznej siedziby Sordida. Kilka różnych ścieżek prowadzących do zakończenia, multum niespodzianek, a przede wszystkim ciekawa fabuła powodują, że gra szybko się nie nudzi i jest interesująca zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

  • 30 godzin gwarantowanej rozgrywki.
  • 10 tysięcy linii dialogów.
  • Całkowicie trójwymiarowy świat gry, 32-bitowe tekstury, dopracowane animacje, dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, itd.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 616 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Szymek Czarodziej: 12+

Szymek Czarodziej Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D