Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Simon the Sorcerer 3D (PC)

Szymek Czarodziej PC

Simon the Sorcerer 3D

Szymek Czarodziej to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Headfirst Productions z myślą o fanach młodego adepta magii. Kierując poczynaniami tytułowego bohatera gracz musi zmierzyć się ze złym czarnoksiężnikiem Sordidem.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Simon the Sorcerer 3D (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2002

19marca2003

pudełko PL

Simon the Sorcerer 3D to typowa gra przygodowa z sympatycznym czarodziejem Simonem w roli głównej, tym razem z nową, trójwymiarową szatą graficzną. Podobnie jak w poprzednich częściach gry wcielamy się w postać młodocianego adepta sztuk magicznych, a naszym zadaniem jest pokrzyżowanie planów złego Sordida planującego przejęcie kontroli nad całym światem. Niestety Simon nie jest prawdziwym czarodziejem w oczach innych ludzi, których śmieszy młodzieniec uważający się za maga tylko dlatego, że nosi czerwony płaszcz i spiczastą czapkę, a w ręku trzyma ogon kucyka. Nadszedł jednak czas próby, w którym młodzieniec udowodni wszystkim swoje nieprzeciętne umiejętności, ratując ludzkość przed zagrażającym jej niebezpieczeństwem.

Główny nacisk położony został na rozwiązywanie łamigłówek i odkrywanie nowych lokacji. W grze spotkamy ponad 80 postaci z którymi można porozmawiać, jedna dziwniejsza od drugiej (śpiewający Druidzi, Czarodzieje gustujących w zadziwiających potrawach, itp.). Przygoda zaprowadzi nas w najdziwniejsze miejsca, takie jak starożytna świątynia, bagna, wspaniałe miasto Poliganis, a nawet do Evil Fortress of Doom – mrocznej siedziby Sordida. Kilka różnych ścieżek prowadzących do zakończenia, multum niespodzianek, a przede wszystkim ciekawa fabuła powodują, że gra szybko się nie nudzi i jest interesująca zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

  • 30 godzin gwarantowanej rozgrywki.
  • 10 tysięcy linii dialogów.
  • Całkowicie trójwymiarowy świat gry, 32-bitowe tekstury, dopracowane animacje, dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, itd.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 609 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Simon the Sorcerer 3D

12+

Wymagania sprzętowe Szymek Czarodziej

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Szymek Czarodziej - recenzja gry
Szymek Czarodziej - recenzja gry

Recenzja 7 kwietnia 2003, 10:52

W świetle wszystkiego powyższego – straszliwej brzydoty, nudnych dialogów, niepotrzebnych elementów zręcznościowych – mało istotne staje się to, że fabuła sama w sobie nie ma się aż tak źle. Oto zły czarnoksiężnik, Sordid, porzuca ciało Szymka, które był skradł i którego używał (ahem, nosił je na sobie – nic z tych rzeczy) od ostatniego razu. Wciela się zaś w postać monstrum przygotowanego dlań przez jego wiernego ucznia Runta. Na spółę opracowują kolejny ZŁY plan wymierzony przeciw młodemu czarodziejowi oraz światu w ogólności. Szymek zaś zostaje przywrócony do życia w swojej pierwotnej formie i rusza ten świat ratować, a Sordidowi nosa utrzeć. Czyli wszystko pozostaje w zgodzie z klasycznym schematem – mogłoby być.