Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2014, 14:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Simon the Sorcerer - powstaje kolejna odsłona kultowej przygodówki

Niezależne studio StoryBeasts poinformowało nas, że pracuje nad nową odsłoną serii gier przygodowych Simon the Sorcerer. Tytuł powstaje przy współpracy twórców marki, firmy Adventure Soft i Simona Woodroffa, projektanta oryginału. Jednocześnie chęć pomocy wyraził Chris Barrie, podkładający głos Simonowi w pierwszych odsłonach.

Niezależne studio StoryBeasts pracuje nad kolejną odsłoną serii gier przygodowych Simon the Sorcerer. Obecnie nie wiemy jeszcze na jej temat zbyt wiele, ale w nawiązanej korespondencji udało nam się wydobyć kilka szczegółów. Przede wszystkim, akcja produkcji rozegra się około dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w dwóch pierwszych częściach. Magia z równoległego świata przeciekła do wymiaru Simona. Bohater musi połączyć siły ze swoim sobowtórem z alternatywnej rzeczywistości, by przywrócić dawną równowagę i odkryć, co się właściwie stało. Jak wyjaśniono w nadesłanej informacji:

„Postarzenie Simona o dwie dekady daje nam szansę, żeby zawiązać zgrabnie fabułę bez pozbywania się ostatnich trzech epizodów. Pamiętamy, że „dwójka” skończyła się cliffhangerem, który dla wielu graczy nigdy nie doczekał się rozwiązania. Dlatego naszym planem jest umożliwić odkrycie, co się właściwie stało poprzez dialogi, bo - jak wiemy - sporo graczy po prostu odpuściło Simona po drugiej części.”

Simon the Sorcerer powróci za sprawą studia StoryBeasts.
Simon the Sorcerer powróci za sprawą studia StoryBeasts.

Zapewniono także, że głównym celem deweloperów jest „powrót do korzeni i brytyjskiego poczucia humoru”. Tytuł posiadać ma tradycyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną, a dodatkowo chęć współpracy wyraził Chris Barrie, podkładający głos Simonowi w pierwszych odsłonach. Cały projekt uzyskał błogosławieństwo firmy Adventure Soft, która również pomaga przy jego tworzeniu, wraz z projektantem „jedynki” - Simonem Woodroffem.

W kwestii rozgrywki możemy się spodziewać klasycznej gry typu point-and-click ze współczesną mechaniką i nowym systemem magii. Całość najlepiej podsumuje poniższy cytat:

„Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie gry z Simonem w roli głównej nie były tym, na co fani liczyli, dlatego chcemy zapewnić wszystkich, że pracując z nową ekipą pełną nowych pomysłów, współpracujemy z Adventure Soft i Simonem Woodroffem, by stworzyć grę, na którą fani zasługują (…) Chcielibyśmy rozwinąć grę o nowe elementy, zostawiając jednocześnie smaczki dla fanów pierwszych tytułów.”

Nowy Simon the Sorcerer jest już tworzony i przed końcem bieżącego roku prawdopodobnie trafi na Kickstartera, w którym deweloperzy postarają się o pozyskanie środków, które pozwolą im w pełni sfinansować projekt. Jeżeli jesteście zainteresowani tym tytułem, to radzimy zapisać sobie w zakładkach oficjalną stronę studia, na której publikowane są wszystkie informacje. Deweloperzy proszą także o wyrażanie swoich opinii i sugestii na forum.

Simon the Sorcerer to seria gier przygodowych point-and-click zapoczątkowana przez brytyjską firmę Adventure Soft w 1993 roku. Do tej pory ukazało pięć głównych odsłon i kilka projektów pobocznych. Ostatnią wydaną produkcją sygnowaną tą marką jest Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? z 2009 roku.