Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lipca 2014, 17:32

autor: Adrian Werner

Secret Files Tunguska – klasyczna przygodówka trafiła na iOS

W usłudze App Store zadebiutowała gra Secret Files Tunguska, czyli mobilna konwersja popularnej pecetowej przygodówki z 2006 roku. Co ciekawe gra jest dostępna w także w polskiej wersji językowej.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych przygodówek. Na App Store zadebiutowała gra Secret Files Tunguska, czyli konwersja klasycznej pecetowej produkcji z 2006 roku.

Secret Files Tunguska na App Store

Gra dostępna jest w cenie 4,49 euro, czyli w przeliczeniu około 18 zł. Za tę kwotę otrzymacie pełną zawartość, pozbawioną mikropłatności i z trwająca około 12 godzin kampanią. Dodatkową zaletą jest polska wersja językowa. W planach jest także edycja na Androida, ktora ukaże się jednak w późniejszym terminie

Główny wątek fabularny Secret Files Tunguska koncentruje się wokół tytułowego meteoru, którego tajemnicze zderzenie z Ziemią w 1908 roku pozostaje jedną z największych zagadek minionego wieku. Gracze otrzymują okazję pokierowania młodą kobietą imieniem Nina, która próbuje odnaleźć swojego zaginionego ojca. Bohaterka szybko odkrywa, że jego badania związane były z meteorytem i spowodowały, że zainteresowały się nim liczne sekretne organizacje. Podczas przygód Ninie towarzyszy Max Gruber, czyli asystent jej ojca, którym możemy pokierować w niektórych sekcjach.

Kampania pozwala zwiedzić przeszło sto malowniczych lokacji w Niemczech, Rosji, na Kubie, w Chinach a nawet na Antarktydzie. Jak na klasyczną przygodówkę przystało, zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Przydatnym ułatwieniem jest opcja podświetlania wszystkich interaktywnych punktów na ekranie.

Pecetowy pierwowzór zyskał sporą popularność m.in. dlatego, że był wysokiej jakości przygodówką w czasach, gdy gatunek ten przeżywał załamanie. Jednak nawet dzisiaj, po ośmiu latach, gra bez problemu broni się sama i oferuje ciekawą kampanię z licznymi trudnymi zagadkami. Dlatego dobrze się stało, że teraz w tego klasyka mogą zagrać również posiadacze urządzeń z iOS.