Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2014, 18:22

Noc oczyszczenia, Więzy krwi, Po ślubie - weekendowe premiery filmowe

Druga połowa lipca w polskich kinach to: kontynuacja Nocy oczyszczenia, czeski dramat Po ślubie i braterskie porachunki w filmie Więzy krwi. Na najmłodszych zaś czeka animacja Samoloty 2, a fanom tańca na wielkim ekranie dedykowany jest kolejny Step Up.

Noc oczyszczenia: Anarchia

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Pierwsza Noc oczyszczenia miała bardzo interesujący punkt wyjścia (przez 12 godzin w USA każda zbrodnia staje się dozwolona, co pozwala utrzymać wysoki stopień bezpieczeństwa i zadowolenia ludzi przez pozostałe dni w roku) i sprzedała się na tyle dobrze, że przyszedł czas na sequel. A po nim przyjdą pewnie kolejne – najpewniej mamy do czynienia z kolejną Piłą tudzież Paranormal Activity. Anarchia zmienia nieco punkt wyjścia – jakaś bardzo niemądra para próbuje dojechać do domu przed startem usankcjonowanej masakry, ale braknie im paliwa. Są więc sami w środku wielkiego miasta, która już za moment stanie się areną krwawych pojedynków. Zainteresowani?

 1. Tytuł oryginalny: The Purge: Anarchy
 2. Reżyseria: James DeMonaco
 3. Grają: Frank Grillo, Carmen Ejogo, Zach Gilford

Więzy krwi

www.filmweb.pl
www.filmweb.pl

Dobrze to znacie: jest dwóch braci, jeden pracuje w policji, drugi wybrał życie przestępcy. Więzy krwi wykorzystują ten fabularny samograj mieszając go ze starymi i nowymi miłościami. Dobry brat pomaga złemu bratu, który właśnie wyszedł z więzienia, bo przecież więzy krwi są ważniejsze, niż jakiekolwiek nieporozumienia. Narracja jednak wymusza pojawienie się nowego konfliktu, który przetestuje braterską miłość. Wszystko dzieje się w stylowym Nowym Jorku w połowie lat 70-tych, za kamerą stoi doświadczony francuski aktor, zaś na ekranie będziemy obserwować całą zgraję znanych ludzi (choć nie dajcie się zwieść reklamie, Mila Kunis jeszcze Oscara nie zdobyła).

 1. Tytuł oryginalny: Blood Ties
 2. Reżyseria: Guillaume Canet
 3. Grają: Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard

Po ślubie

www.filmweb.pl
www.filmweb.pl

Czeski dramat (ale jak to u Czechów, będzie się z czego pośmiać) od mistrza w swoim fachu, Jana Hrebejka. Oto beznamiętne spojrzenie na współczesne czeskie społeczeństwo stworzone na ślubie szczęśliwej pary. Ona i on, śliczni, uśmiechnięci, jak z bajki – oto najważniejszy dzień ich życia, który oczywiście musi zamienić się w coś bardziej mrocznego i nieprzyjemnego. Czy tajemniczy, ubrany na czarno mężczyzna, będzie powodem rozpadu udanego związku? Zwiastun obiecuje małżeńską komedię, ale jeśli wierzyć recenzjom, całość dosyć szybko przeradza się w psychologiczną obyczajówkę wysokiej próby. Fanom czeskich klimatów polecać filmu zapewne nie trzeba.

 1. Tytuł oryginalny: Libanky
 2. Reżyseria: Jan Hrebejk
 3. Grają: Anna Geislerova, Stanislav Majer, Kristyna Novakova

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Samoloty 2 (dzielny Dusty przyłącza się do lotniczej straży pożarnej),
 2. Step Up: All In (tańcowanie w 3D – gratka dla koneserów tego typu kina),
 3. Pożądanie (francuska komedia romantyczna z Sophie Marceau i znanym z Nietykalnych Francoisem Cluzet).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.