Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2006, 13:20

autor: Metatron

Najświeższe wieści o nowej części przygód Szymka Czarodzieja

Niedawno pisaliśmy o tym, że czwarta część znakomitej przygodówki Simon the Sorcerer znalazła swojego wydawcę. Czas podać trochę wiadomości dotyczących fabuły gry i jej wykonania.

Niedawno pisaliśmy o tym, że czwarta część znakomitej przygodówki Simon the Sorcerer znalazła swojego wydawcę. Czas podać trochę wiadomości dotyczących fabuły gry i jej wykonania.

Trzecia część Szymka Czarodzieja (2002) rozczarowała fanów na całym świecie. Brzydka, niedopracowana grafika, zbyt drastyczny humor i brak klimatu to tylko niektóre z zarzutów stawianych owej produkcji.

Nowy developer, niemieckie studio Silver Style weszło w posiadanie praw do tytułu. Postanowiono odrzucić zmiany poczynione w trzeciej części serii i przywrócić klimat znany z dwóch pierwszych gier. Tym razem tła będą prerenderowane, postacie trójwymiarowe, a sam interfejs wykorzysta najbardziej popularny standard przygodówek - point and click. Autorzy obiecują też odejście od zręcznościowych sekwencji na rzecz większej liczby zagadek logicznych.

Czas zająć się fabułą. Zgodnie z zapewnieniami twórców, wykorzystuje ona wydarzenia z poprzednich części, a jednocześnie została napisana w ten sposób, aby nie miały z nią problemów osoby nieznające wcześniejszych przygód Szymka Czarodzieja.

Najświeższe wieści o nowej części przygód Szymka Czarodzieja - ilustracja #1

Bohater powrócił do rzeczywistości, gdzie spędził kilka lat i zdążył już powoli zapomnieć o swoich przygodach w magicznej krainie. Pewnego dnia doświadcza wizji, w której pojawia się przed nim Alix. Mówi, że jej świat jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje Szymona. Chłopak nie namyślając się długo wskakuje do swojej szafy i przenosi się do magicznego świata. Tam jednak ze zdumieniem zauważa, że wszyscy reagują tak, jakby wcale nie zniknął. Niektórzy ludzie są na niego obrażeni, a Alix zrywa bez słowa znajomość. Szybko okazuje się, że ktoś podczas nieobecności młodego czarodzieja podszywał się pod niego. W ten sposób rozpoczynają się nowe przygody Szymka.

Najświeższe wieści o nowej części przygód Szymka Czarodzieja - ilustracja #2

Aktualnie Simon the Sorcerer 4 jest w fazie alfa. Niemieckojęzyczne wydanie gry ma mieć premierę w lutym 2007 roku. Reszta świata będzie musiała poczekać. Obecnie prace trwają tylko nad wersją pecetową, autorzy nie wykluczają jednak przyszłej konwersji na konsole.