Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Leisure Suit Larry 7: Love for Sail (PC)
OkładkaLeisure Suit Larry 7: Love for Sail (PC)

Larry 7: Miłość na Fali PC

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail to szósta część serii humorystycznych przygodówek autorstwa Ala Lowe'a i ekipy deweloperskiej firmy Sierra. Tym razem fajtłapowaty amant Larry Laffer wyrusza w rejs w towarzystwie pięknych kobiet.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | erotyczne

Larry 7: Miłość na Fali Premiera PC

19listopada1997

pudełko PL

19października2000

producent: Sierra wydawca: Sierra wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Larry 7: Miłość na Fali

Lula 3D

Wet: The Sexy Empire

Indiana Jones and The Fate of Atlantis

Leisure Suit Larry 7: Miłość na Fali to de facto szósta odsłona przygód Larry'ego Laffera, przez większość fanów uznawana tak naprawdę za ostatnią część przygodowej serii stworzonej przez Ala Lowe'a. Podobnie jak wcześniejsze gry z cyklu odznacza się przede wszystkim znakomitym scenariuszem z mnóstwem podtekstów oraz niewybrednym, często zabarwionym na czarno humorem.

Twórcy Leisure Suit Larry 7 zadbali, by Miłość na Fali fabularnie nawiązywała do poprzedniej odsłony serii, czyli Z impetem w głąb. Tytułowy bohater w trakcie miłosnych igraszek z Shamarą zostaje przykuty kajdankami do łóżka. Gdy piękność ucieka w pokoju hotelowym wybucha pożar, a Larry musi wydostać się z płonącego budynku. Niedługo potem znajduje bilet na rejs luksusowym statkiem „Babilon”. Amant-nieudacznik z miejsca zadurza się w pięknej kapitan Kasi. By spędzić tydzień w jej kabinie musi jednak zgarnąć „Puchar Zdobywców Pani Kapitan”, zwyciężając w sześciu konkurencjach. Dla niegrzeszącego urodą i taktem Larry'ego nie ma jednak kobiet nie do zdobycia.

Rozgrywka w Leisure Suit Larry 7 niewiele różni się od wcześniejszych części cyklu. Kluczem do sukcesu jest umiejętność odnajdywania i wykorzystywania (także w nietypowy sposób) różnych przedmiotów oraz prowadzenie konwersacji. Większość z zagadek w grze nie jest szczególnie skomplikowana, jednak niektóre okazują się bardzo wymagające.

Twórcy Miłości na Fali wprowadzili także kilka świeżych dla serii pomysłów. Jednym z ciekawszych jest zabawa w odnajdywanie „ogórów” ukrytych w rozmaitych lokacjach. W Miłości na Fali znaleźć można także 7 easter eggs, czyli niespodzianek przygotowanych dla wytrwałych graczy przez projektantów. Dodatkowe ósme „wielkanocne jajo” to alternatywne zakończenie, które ujawnia się jedynie po odkryciu wszystkich easter eggs, zgromadzeniu kolekcji 32 „ogórów” i zdobyciu 1000 punktów.

Niewątpliwym atutem scenariusza gry są liczne podteksty o zabarwieniu erotycznym oraz odniesienia do postaci i zjawisk z kultury masowej. Przykładowo w oryginalnej wersji językowej bohaterkami Miłości na Fali są Drew Baringmore (Drew Barrymore), Dewmi Moore (Demi Moore), Victorian Principles (Victoria Principal), Jamie Lee Coitus (Jamie Lee Curtis), Nailmi i Wydoncha Jugg (Naomi and Wynonna Judd) oraz Annette Boning (Annette Bening). Bardziej uważni gracze dostrzegą także Jamesa Bonda i inne ikony popkultury przewijające się na drugim planie. Humor w Leisure Suit Larry 7 nie jest szczególnie wyszukany, choć potrafi wywołać salwy śmiechu.

Zdecydowanie najsłabszą stroną produkcji jest oprawa graficzna, która już w dniu premiery gry odstawała poziomem od standardów na rynku. Widok 2D można jeszcze zaakceptować, jednak niska rozdzielczość i marnej jakości animacje nie są w stanie zatuszować niedoskonałości.

Polski wydawca zadbał o znakomite spolszczenie. W obsadzie aktorskiej, która dubbingowała Leisure Suit Larry 7: Miłość na Fali znaleźli się m.in. Jerzy Stuhr (Larry Laffer), Katarzyna Figura (postaci kobiece) oraz Jacek Czyż (narrator).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1721 głosów czytelników.

Larry 7: Miłość na Fali cena w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Larry 7: Miłość na Fali: 16+

Larry 7: Miłość na Fali Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM