Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Leisure Suit Larry 7: Love for Sail (PC)

Larry 7: Miłość na Fali PC

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail to szósta część serii humorystycznych przygodówek autorstwa Ala Lowe'a i ekipy deweloperskiej firmy Sierra. Tym razem fajtłapowaty amant Larry Laffer wyrusza w rejs w towarzystwie pięknych kobiet.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | erotyczne

PC Windows
Okładka Leisure Suit Larry 7: Love for Sail (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada1997

19października2000

pudełko PL

Leisure Suit Larry 7: Miłość na Fali to de facto szósta odsłona przygód Larry'ego Laffera, przez większość fanów uznawana tak naprawdę za ostatnią część przygodowej serii stworzonej przez Ala Lowe'a. Podobnie jak wcześniejsze gry z cyklu odznacza się przede wszystkim znakomitym scenariuszem z mnóstwem podtekstów oraz niewybrednym, często zabarwionym na czarno humorem.

Twórcy Leisure Suit Larry 7 zadbali, by Miłość na Fali fabularnie nawiązywała do poprzedniej odsłony serii, czyli Z impetem w głąb. Tytułowy bohater w trakcie miłosnych igraszek z Shamarą zostaje przykuty kajdankami do łóżka. Gdy piękność ucieka w pokoju hotelowym wybucha pożar, a Larry musi wydostać się z płonącego budynku. Niedługo potem znajduje bilet na rejs luksusowym statkiem „Babilon”. Amant-nieudacznik z miejsca zadurza się w pięknej kapitan Kasi. By spędzić tydzień w jej kabinie musi jednak zgarnąć „Puchar Zdobywców Pani Kapitan”, zwyciężając w sześciu konkurencjach. Dla niegrzeszącego urodą i taktem Larry'ego nie ma jednak kobiet nie do zdobycia.

Rozgrywka w Leisure Suit Larry 7 niewiele różni się od wcześniejszych części cyklu. Kluczem do sukcesu jest umiejętność odnajdywania i wykorzystywania (także w nietypowy sposób) różnych przedmiotów oraz prowadzenie konwersacji. Większość z zagadek w grze nie jest szczególnie skomplikowana, jednak niektóre okazują się bardzo wymagające.

Twórcy Miłości na Fali wprowadzili także kilka świeżych dla serii pomysłów. Jednym z ciekawszych jest zabawa w odnajdywanie „ogórów” ukrytych w rozmaitych lokacjach. W Miłości na Fali znaleźć można także 7 easter eggs, czyli niespodzianek przygotowanych dla wytrwałych graczy przez projektantów. Dodatkowe ósme „wielkanocne jajo” to alternatywne zakończenie, które ujawnia się jedynie po odkryciu wszystkich easter eggs, zgromadzeniu kolekcji 32 „ogórów” i zdobyciu 1000 punktów.

Niewątpliwym atutem scenariusza gry są liczne podteksty o zabarwieniu erotycznym oraz odniesienia do postaci i zjawisk z kultury masowej. Przykładowo w oryginalnej wersji językowej bohaterkami Miłości na Fali są Drew Baringmore (Drew Barrymore), Dewmi Moore (Demi Moore), Victorian Principles (Victoria Principal), Jamie Lee Coitus (Jamie Lee Curtis), Nailmi i Wydoncha Jugg (Naomi and Wynonna Judd) oraz Annette Boning (Annette Bening). Bardziej uważni gracze dostrzegą także Jamesa Bonda i inne ikony popkultury przewijające się na drugim planie. Humor w Leisure Suit Larry 7 nie jest szczególnie wyszukany, choć potrafi wywołać salwy śmiechu.

Zdecydowanie najsłabszą stroną produkcji jest oprawa graficzna, która już w dniu premiery gry odstawała poziomem od standardów na rynku. Widok 2D można jeszcze zaakceptować, jednak niska rozdzielczość i marnej jakości animacje nie są w stanie zatuszować niedoskonałości.

Polski wydawca zadbał o znakomite spolszczenie. W obsadzie aktorskiej, która dubbingowała Leisure Suit Larry 7: Miłość na Fali znaleźli się m.in. Jerzy Stuhr (Larry Laffer), Katarzyna Figura (postaci kobiece) oraz Jacek Czyż (narrator).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1713 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Larry 7: Miłość na Fali

Wymagania wiekowe Leisure Suit Larry 7: Love for Sail

16+

Wymagania sprzętowe Larry 7: Miłość na Fali

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
Larry 7: Miłość na Fali - recenzja gry
Larry 7: Miłość na Fali - recenzja gry

Recenzja 14 grudnia 2000, 22:36

Interfejs w grze jest dziwny, choć przemyślany – po krótkiej chwili walki z przyzwyczajeniami nabytymi w innych grach tego typu całkowicie i bez problemów przestawiłem się na rozwiązanie zaproponowane przez Sierrę. Wspomnę też o jednym elemencie całkowicie już w grach komputerowych niespotykanym – mianowicie przy operowaniu każdym przedmiotem występuje możliwość (a w paru wypadkach nawet konieczność) wpisania z klawiatury jakiegoś specyficznego polecenia – po szczegóły odsyłam do naszego poradnika. Element ten sprawił mi sporą frajdę, choć muszę przyznać, że w języku polskim występuje stanowczo zbyt dużo określeń, czy wręcz samych czasów i trybów czasowników, aby rozwiązanie to nie sprawiło kłopotów. Szczególnie zeźliła mnie sytuacja, gdy komputer nie zrozumiał wpisanego z klawiatury słowa ‘pchnij’, ale ‘popchnij’ już tak...