Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2011, 08:59

Leisure Suit Larry powróci w przyszłym roku

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Dowiedzieliśmy się, że szykowany jest powrót klasycznej serii Leisure Suit Larry.

Firma Replay Games ogłosiła, że wykupiła prawa do marki Leisure Suit Larry. Nowi właściciele od razu zapowiedzieli remake pierwszej części cyklu i nie zamierzają na nim poprzestać.

Leisure Suit Larry powróci w przyszłym roku - ilustracja #1

Odświeżona wersja Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard ukaże się w przyszłym roku na komputery PC i Mac, konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, jak również na platformy mobilne (iOS, Android) oraz OnLive. Warto podkreślić, że w produkcję zaangażowany jest sam Al Lowe, co powinno zagwarantować wysoką jakość. Grafika oraz interfejs zostaną odpowiednio ulepszone, tak aby nie odbiegały od współczesnych standardów. Zmianie nie ulegnie natomiast fabuła i zagadki. Jeśli gra okaże się sukcesem to możemy spodziewać się odświeżonych edycji pozostałych odsłon cyklu. Ponadto, Replay Games na również plany stworzenia całkiem nowych przygód Larry’ego Laffera.

Al Lowe to jeden z najbardziej znanych projektantów przygodówek. Niestety jego fani w ostatnich latach nie byli rozpieszczani. Twórca nie został zaangażowany do produkcji gier Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude oraz Leisure Suit Larry: Box Office Bust i w rezultacie otrzymaliśmy słabe produkcje, które niewiele miały wspólnego z poprzednimi odsłonami serii. Co gorsza, nowy projekt Lowe’a, czyli Sam Suede in Undercover Exposure, został skasowany. Teraz jednak wszystko to należy już do przeszłości.

Od kiedy w 2007 roku korporacja Vivendi połączyła swój dział gier z wydawcą Activision wykupywanie starych marek należących wcześniej do firmy Sierra stało się znacznie łatwiejsze. Wcześniej było to praktycznie niemożliwe, o czym przekonała się m.in. Jane Jensen podczas bezskutecznych prób przejęcia praw do Gabriel Knighta. Teraz sytuacja uległa zmianie. W przyszłym roku ukażą się epizodyczne przygodówki kontynuujące cykl King’s Quest. Dwa lata temu pisaliśmy też o powrocie marki Red Baron w ręce jej oryginalnych twórców zgromadzonych obecnie w studiu Mad Otter Games. Taki sam los spotkał zresztą serię Incredible Machine, która obecnie jest własnością założonej przez Jeffa Tunnela firmy PushButton Labs. Ponadto studio Rebellion przejęło prawa do takich marek jak m.in. Ground Control, Evil Genius, Lord of the Realm czy Empire Earth.