Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS3
Okładka Leisure Suit Larry: Box Office Bust (PC)

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Dziewiąta odsłona popularnego cyklu gier przygodowych, która jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2004 roku Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude.

Przygodowe | TPP | humorystyczne | przygodowe gry akcji | erotyczne

Okładka Leisure Suit Larry: Box Office Bust (PC)

producent: Team17

wydawca: Codemasters

Strona oficjalna

data premiery gry:

26mar2009

PC X360

15kwi2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna, ósma już odsłona popularnego cyklu gier przygodowych, która jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2004 roku programu o nazwie Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude. Podobnie jak w produkcie firmy High Voltage Software, również w Box Office Bust głównym bohaterem zmagań jest Larry Lovage, bratanek słynnego Larry’ego Laffera.

Po zaliczeniu semestru w szkole, Larry Lovage postanawia udać się na wakacje do Hollywood, gdzie jego wujek – Larry Laffer – zajmuje się produkcją filmu Bitanic. Szybko okazuje się, że produkcja obiecującego obrazu jest zagrożona działaniami konkurencyjnego studia, które za wszelką cenę chce doprowadzić do upadku projektu. Larry Lovage postanawia pomóc swojemu wujowi, a może to zrobić poprzez zdemaskowanie szpiega, próbującego znaleźć kompromitujące materiały na Laffera i jego ekipę. Oczywiście w międzyczasie należy też uganiać się za spódniczkami, bowiem pięknych i obficie obdarzonych przez naturę kobiet w Hollywood nie brakuje.

W Leisure Suit Larry: Box Office Bust autorzy dali użytkownikom dużą swobodę w eksploracji wirtualnego świata. Lovage może do woli biegać po okolicy i samemu decydować, którego zadania chce się podjąć. Misje, czyli zawarte w produkcie mini-gry, mają bardzo zróżnicowany charakter. Gracz może zatem postrzelać do celów, wziąć udział w wyścigach samochodowych, przygotować niektóre sceny powstającego filmu, a nawet stłuc oponentów na kwaśne jabłko. W programie nie zabrakło też zagadek logicznych, zmuszających użytkowników do użycia szarych komórek. Dzięki rozwiązywaniu poszczególnych zadań, gracze mogą odblokować rozmaite bonusy, np. nowe kostiumy dla głównego bohatera.

Produkt firmy Team 17 charakteryzuje się trójwymiarową oprawą wizualną. Jeśli zaś chodzi o dźwięk, w grze wystąpiły mniej lub bardziej znane gwiazdy: Jay Mohr, Dave Attell, Shannon Elizabeth, Carmen Electra, Artie Lange, Patrick Warburton, Jeffrey Tambor, Nikki Cox, Peter Graves, Jane Lynch i Josh Keaton. Ten ostatni wcielił się w rolę głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Klasyfikacja PEGI Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Leisure Suit Larry: Box Office Bust

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Leisure Suit Larry: Box Office Bust - recenzja gry
Leisure Suit Larry: Box Office Bust - recenzja gry

Recenzja 8 kwietnia 2009, 13:32

Kolejnymi zadaniami pobocznymi są wspomniane już scenariusze, w których Larry, podczas snu, wciela się w rolę nieustraszonych herosów, ratujących kobiety z rozmaitych opresji. To najbardziej rozbudowane fragmenty całej gry, bo autorzy pozwalają tu solidnie postrzelać (akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby), skakać i wspinać się (tutaj nasuwają się skojarzenia z serią Prince of Persia), a także robić inne rzeczy, np. walczyć wręcz z licznymi przeciwnikami. Niestety, te całkiem nieźle zapowiadające się misje zostały całkowicie położone przez fatalne sterowanie, które zresztą doskwiera już od początku zabawy, ale dopiero tutaj – w etapach zręcznościowych – obnaża z nawiązką wszystkie błędy, jakie popełnili ludzie z Team17. Próba przeprowadzenia Larry'ego przez teren, gdzie poruszanie się wymaga sporej precyzji (np. po cieniutkim występie skalnym), to istny koszmar. Gracz będzie mieć spore problemy z trafieniem w wąską ścieżkę, a także z odbijaniem się od ścian, które w wielu miejscach jest jedynym sposobem na dotarcie do wyżej położonych przejść. Powtarzanie wielokrotnie tego samego fragmentu, tylko dlatego, że Larry spadnie lub zatnie się w najmniej oczekiwanych momencie, potrafi skutecznie zniechęcić użytkownika do podjęcia kolejnych prób ukończenia misji.

PC
X360
PS3