Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Leisure Suit Larry 6: Shape Up or Slip Out! (PC)
OkładkaLeisure Suit Larry 6: Shape Up or Slip Out! (PC)

Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb PC

Leisure Suit Larry 6: Shape Up or Slip Out!

Kolejna część przygód Larry'ego Laffera, czyli największego podrywacza wszech czasów. Tym razem główny bohater trafia do luksusowego kurortu, w którym tłoczno jest od pięknych kobiet.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | erotyczne

Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb Premiera PC

15czerwca1993

producent: Sierra wydawca: Sierra Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

A Vampyre Story

Simon the Sorcerer II

Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb (Leisure Suit Larry 6: Shape Up or Slip Out!) to szósta odsłona pełnej humoru przygodowej serii autorstwa Ala Lowe'a i Sierra Studios. Twórcy gry postanowili odejść od wątków fabularnych rozwijanych w poprzednich częściach. Stąd, choć w Larry 5: Fala Miłości tytułowy bohater żeni się ze swą ukochaną Patti, w Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb Larry znów jest wolnym strzelcem, szukającym miłości swojego życia.

Wspaniałą okazją do tego może być dwutygodniowy wypoczynek w nadmorskim kurorcie La Costa Lotta, który stanowi nagrodę za drugie miejsce w teleturnieju „Ogiery”. Niestety, jako gość, który za nic nie płaci, Larry nie cieszy się specjalną atencją ze strony obsługi, a seksowne kobiety nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Na szczęście łysiejący amant doskonale wie, że płeć piękna wrażliwa jest na odpowiednie traktowanie i prezenty.

Zadaniem gracza kierującego poczynaniami głównego bohatera gry jest podbić serca ośmiu piękności. Co ciekawe, w ich imionach i nazwiskach doszukać się można anagramów popularnych trunków. Każda z uroczych pań (i nie tylko!) różni się charakterem i wymaga odmiennych starań. Larry'emu wpadają w oko: recepcjonistka Gammie Boysulay, hiszpańskiej urody Rosé Eleeta, sztangistka Thunderbird, miłośniczka kąpieli błotnych Charlotte Donay, piosenkarka country Burgundy, biseksualna instruktorka aerobiku Cavaricchi Vuarnet, mistrzyni makijażu Shablee oraz pogrążona w depresji wyznawczyni ruchu New Age Shamara Payne. Ta ostatnia jest też głównym celem miłosnych podbojów Larry'ego.

Czarny humor, który był wizytówką poprzednich części serii, w Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb został nieco stonowany. Zagorzali fani serii byli tym mocno zawiedzeni, ale twórcy gry starali się w ten sposób dotrzeć do szerszej publiczności. Zmienił się także charakter rozgrywki. W szóstej części przygód Larry'ego większy nacisk położony został na rozwiązywanie mniej i bardziej skomplikowanych łamigłówek oraz dialogi.

Interfejs gry mocno przypomina inne przygodówki typu point & click produkowane przez Sierra Studios. Korzystając z kursora oraz pięciu ikon czynności (typu „patrz”, „rozmawiaj”, „użyj”) należy manipulować otoczeniem, zbierając różne przedmioty i odpowiednio z nich korzystając. W przeciwieństwie do wcześniejszych gier z serii, niewłaściwe poczynania głównego bohatera mogą być dla niego nawet śmiertelne, więc lepiej dwa razy zastanowić się nad konsekwencjami działań.

Oprawa audio-wizualna Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb różni się w zależności od edycji. Gra wydana pierwotnie w 1993 roku bazowała na systemie operacyjnym DOS i miała grafikę w rozdzielczości 320 na 200 pikseli (256 kolorów VGA). Cztery lata później ukazała się reedycja przeznaczona na komputery z Windowsem, w której zastosowano już rozdzielczość 640 na 480 pikseli (SVGA) oraz po raz pierwszy w serii dubbingowane dialogi.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb: 16+

Leisure Suit Larry 6: Z impetem w głąb Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC 486
  • 8MB RAM