Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2008, 13:21

Nowa część serii Leisure Suit Larry potwierdzona!

Jeżeli znacie nazwisko Ala Lowe, to także zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z dorobku, jaki wniósł on do gatunku gier przygodowych. Stworzona przez niego postać życiowego nieudacznika, Larry’ego Laffeira na zawsze wbiła się w pamięć starszych stażem graczy.

Jeżeli znacie nazwisko Ala Lowe, to także zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z dorobku, jaki wniósł on do gatunku gier przygodowych. Stworzona przez niego postać życiowego nieudacznika, Larry’ego Laffeira na zawsze wbiła się w pamięć starszych stażem graczy. Ostatnia warta odnotowania gra z serii Larry powstała w 1996 roku, zaś o czymś co nosiło tytuł Magna Cum Laude wszyscy chyba woleliby zapomnieć. Niemniej jednak na tym nie koniec ożywiania trupa. Serwis IGN przeprowadził wywiad z Johnem Melchiorem, który jak się okazuje jest producentem wykonawczym najnowszego Larry’ego, o podtytule Box Office Bust.

Pierwsze pogłoski na ten temat przedstawiliśmy Wam pod koniec listopada ubiegłego roku. Jak widać nie były one bezpodstawne, wobec czego przejdźmy do konkretów.

Wydawcą programu jest Sierra Entertainment, jednakże stroną warsztatową zajmie się ekipa Team 17, chyba doskonale znana starszym posiadaczom komputerów Amiga. Fabuła gry czerpie z popularnego dzisiaj, a także zupełnie niezrozumiałego zachwycania się wszelkiej maści tzw. celebrities, czyli osób z pierwszych stron gazet, które w większości znane są z tego… że są znane. A najlepszym miejscem do bezpośredniego z nimi spotkania jest Hollywood.

Według słów Melchiora, Larry zamierza znów rozśmieszać i bawić graczy na całym świecie. Gra pozbawiona będzie mocnego języka, niepotrzebnych aluzji i nagości i w zasadzie poza nowoczesną oprawą graficzną przypominać rozwiązania wywodzące się jeszcze z korzeni serii. Niestety potwierdzoną informacją jest również ta, iż Al Lowe nie został zaproszony do udziału w pracach.

Jak na razie nie wiemy jeszcze kiedy odbędzie się premiera. Box Office Bust pojawi, się za to na pewno na PlayStation 2, Xbox 360, PlayStation 3 i PC.

Cały wywiad możecie przeczytać w serwisie IGN, a dokładnie w tym miejscu.