Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2XBOX
Okładka Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude (PC)
OkładkaLeisure Suit Larry: Magna Cum Laude (PC)

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Ósma część serii gier przygodowych opowiadających o miłosnych perypetiach jegomościa o imieniu Larry. Tym razem musimy pomóc siostrzeńcowi Larry’ego Laffera wygrać telewizyjny randkowy show oraz rzecz jasna znaleźć i zdobyć wybrankę jego serca.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | erotyczne

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude Premiera

5paź2004

PC PS2 XBOX

Gry podobne do Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Grim Fandango (1998)

Szymek Czarodziej

Escape from Monkey Island

Magna Cum Laude to debiut serii gier przygodowych o erotycznym zabarwieniu, Leisure Suit Larry, na konsolach nowej generacji. Podczas rozgrywki kierujemy postacią Larry’ego Lovage’a, siostrzeńca dotychczasowego głównego bohatera cyklu - Larry’ego Laffera. Wirtualne zmagania umiejscowiono na terenie amerykańskiego kampusu studenckiego, gdzie postanowiono przeprowadzić popularny randkowy „TV show”. Oczywiście, Larry (a gracz razem z nim) bez wahania decyduje się na uczestnictwo w tej zabawie.

W porównaniu do poprzednich odsłon, producent zmienił koncepcję rozgrywki. Zamiast szukania przedmiotów, wykonywania określonych instrukcji, czy wybierania dialogowych kwestii mamy tutaj do czynienia z szeregiem mini-gierek zręcznościowych, których wykonanie wpływa na postrzeganie bohatera przez wybraną dziewczynę. Na przykład w czasie rozmowy z przedstawicielką płci pięknej (w sumie 15 różnych, seksownych pań do poderwania), gdy Larry stara się wypowiadać jak najoryginalniejsze teksty, gracz powinien pilnie obserwować dolną część ekranu i sterować plemnikiem, tak by zjadać zielone serduszka oraz „buźki”, a unikać ich czerwonych odmian (należy naładować wskaźnik dużego serca po lewej stronie). Z pozostałych mini-gier wypada wymienić chociażby rytmiczne naciskanie przycisków w określonej kolejności, trafianie monetą do szklanki/kufla oraz grę w ping-ponga.

Humor, jaki można uświadczyć w grze wzorowany jest na amerykańskich komediach w stylu „American Pie” czy „There's Something About Mary”, co nie każdemu może przypaść do gustu. Do zrozumienia większości dialogów wymagana jest przynajmniej dobra znajomość angielskiego (specyficzne, środowiskowe motywy). Oprawa graficzna prezentuje dobry poziom (modele postaci, otoczenia), w tle można zaś usłyszeć dobrze znane utwory (m.in. „I'm too sexy”). Podczas długiego wgrywania kolejnych porcji gry, możemy oglądać zdjęcia prawdziwych modelek. Nie zapomniano również o nawiązaniach do starszych części Leisure Suit Larry – podczas zmagań odwiedzimy na przykład knajpę Lefty's, czy spotkamy Larry’ego Laffera.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 3.5 GB HDD
PC
PS2
XBOX