Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam Suede in Undercover Exposure (PC)

Sam Suede in Undercover Exposure PC

Sam Suede: Undercover Exposure

Sam Suede: Undercover Exposure to miks gier przygodowych i akcji. Głównym bohaterem jest Sam Suede, prywatny detektyw, który wybrał się na wakacje na wyspę Ecstasy.

Przygodowe | detektywistyczne | elementy logiczne | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Sam Suede in Undercover Exposure (PC)

producent: Wisecrack Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sam Suede: Undercover Exposure to mieszanka elementów zaczerpniętych z gier przygodowych, detektywistycznych i akcji, na bazie projektu legendarnego Ala Lowe’a (twórca serii Leisure Suit Larry) i Kena Wegrzyna (były pracownik Mindscape i McGraw-Hill).

Głównym bohaterem tytułu jest niejaki Sam Suede, prywatny detektyw, który wybrał się na Mystery Week Fantasy Camp, mający miejsce na Ecstasy Island. Jego wypoczynek szybko przerywa brutalna rzeczywistość - właściciel kurortu zostaje zamordowany i to właśnie na barki Sama spada odpowiedzialność odnalezienia zabójcy. Nasz bohater, zgoła niepodobny do fajtłapowatego Larry’ego, energicznie zabiera się do pracy.

Sposób rozgrywki wymaga od nas zarówno giętkiego umysłu (rozwiązywanie zagadek), jak i sprawnych palców (elementy akcji) oraz cierpliwości (konieczność skradania się). Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia grę, jest wszechobecny humor i odejście od scen przemocy. Autorzy dążyli do tego, by ich dzieło przede wszystkim bawiło graczy, tak więc nie brakuje elementów humorystycznych. W dużej mierze dotyczy to zadań, które musimy wykonywać. Na przykład, zamiast dusić strażnika wieszamy go na jego własnych gatkach (co ma opłakany wpływ na klejnoty rodzinne), zamiast unikać wirujących ostrzy przeciskamy się pod stołem pomiędzy nogami uczestniczek konkursu piękności itd.

Rozwiązując zagadkę spotykamy mnóstwo barwnych i interesujących postaci, na przykład pokojówkę Fifi the French albo zmysłową i lubieżną Veronę Kiska. Całkiem oryginalnie rozwiązano kwestię interakcji z bohaterami niezależnymi. Zamiast przedzierać się przez kolejne opcje dialogowe, dostajemy tylko listę tematów do wyboru. Po zdecydowaniu się na konkretny temat, Sam rozpoczyna konwersację i do końca poradzi sobie samodzielnie, w sposób równie inteligentny co dowcipny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam Suede in Undercover Exposure

odpowiednia dla każdego wieku

Twórca Leisure Suit Larry żąda zamknięcia Kickstartera gry Sam Suede in Undercover Exposure
Twórca Leisure Suit Larry żąda zamknięcia Kickstartera gry Sam Suede in Undercover Exposure

wiadomość31 maja 2012

Wystartował Kickstarter komediowej przygodówki Sam Suede in Undercover Exposure. Ta zbiórka funduszy od razu wywołała jednak olbrzymie kontrowersje, gdyż autorzy stworzyli nieprawdziwe wrażenie, że w projekcie bierze udział Al Lowe, czyli twórca serii Leisure Suit Larry.

Wznowiono prace nad detektywistyczną przygodówką Ala Lowe’a
Wznowiono prace nad detektywistyczną przygodówką Ala Lowe’a

wiadomość4 marca 2010

Fanów przygodówek z przebojowym Larrym w roli głównej ucieszy wiadomość, że odwieszono prace nad najnowszą grą twórcy tej zabawnej serii. Przy dewelopingu Sam Suede in Undercover Expose współpracują studio Icarus i Apogee Software.

Przerwano developing nowej przygodówki Ala Lowe'a
Przerwano developing nowej przygodówki Ala Lowe'a

wiadomość1 grudnia 2006

Słynny Al Lowe, czyli twórca kontrowersyjnej serii wirtualnych przygód Larry'ego, zapowiedział w maju bieżącego roku swój triumfalny powrót na elektroniczno-rozrywkowy rynek. Miała mu to umożliwić pecetowa gra, zatytułowana Sam Suede: Undercover Exposure. Niestety musimy przekazać smutną wiadomość osobom, które niecierpliwie czekały na nowe dzieło Lowe'a.