Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 11:00

Twórca Leisure Suit Larry żąda zamknięcia Kickstartera gry Sam Suede in Undercover Exposure

Wystartował Kickstarter komediowej przygodówki Sam Suede in Undercover Exposure. Ta zbiórka funduszy od razu wywołała jednak olbrzymie kontrowersje, gdyż autorzy stworzyli nieprawdziwe wrażenie, że w projekcie bierze udział Al Lowe, czyli twórca serii Leisure Suit Larry.

Twórca Leisure Suit Larry żąda zamknięcia Kickstartera gry Sam Suede in Undercover Exposure - ilustracja #1

Większość wieści związanych z akcjami na Kickstarterze ma pozytywny wydźwięk. Serwis stał się idealną platformą dla twórców, zarówno nowicjuszy, jak i weteranów, niepotrafiących zdobyć środków na produkcję tradycyjnymi kanałami. Od czasu do czasu pojawiają się jednak projekty, które wywołują zdecydowanie negatywne reakcje. Jednym z nich jest Sam Suede in Undercover Exposure, czyli próba wskrzeszenia skasowanej przed laty komediowej przygodówki.

Sam Suede in Undercover Exposure ma być komediową przygodówką akcji. Wcielimy się w tytułowego detektywa amatora, który udaje się na urlop na tropikalną wyspę Esctasy. Wypoczynek przerywa morderstwo właściciela kurortu. Naszym zadaniem będzie oczywiście odkrycie, kto jest sprawcą tej zbrodni.

Sama gra zapowiada się całkiem sympatycznie. Organizatorzy aukcji, czyli studio Wisecrack Games, prosi o pół miliona dolarów. Zbiórka funduszy potrwa do 15 lipca tego roku. Kontrowersje wywołuje natomiast sposób zaprezentowania tego projektu. Przed laty, zanim autorom skończyły się pieniądze, w początkowej fazie produkcji brał udział Al Lowe, czyli twórca legendarnego cyklu Leisure Suit Larry. Gdy Sam Suede in Undercover został skasowany twórca ten zajął się innymi rzeczami. Wśród nowych przedsięwzięć Ala Lowe był zakończony sukcesem Kickstarter odświeżonej wersji pierwszej części przygód Larry’ego Laffera. Zachęcony tą i innymi udanymi zbiórkami, swoich sił spróbować postanowił także zespół Wisecrack Games. Problem w tym, że na stronie akcji stworzono wrażenie, że w produkcję zaangażowany jest cały czas Al Lowe, podczas gdy w rzeczywistości nie ma on już z tym projektem nic wspólnego.

Wisecrack Games wprowadza potencjalnych uczestników Kickstertera w błąd i nieuczciwie próbuje wykorzystać popularność twórcy Larry’ego. Większość użytkowników serwisu nie dało się nabrać i obecnie projekt zebrał jedynie trochę ponad 2,5 tysiąca dolarów. Wiele wskazuje więc na to, że całe przedsięwzięcie zakończy się spektakularną porażką. Al Lowe nie zamierza jednak pozostawić sprawy samej sobie i domaga się zamknięcia zbiórki, jednocześnie zapowiadając wytoczenie procesu. Wisecrack broni się twierdząc, że udział Lowe’a we wczesnych fazach produkcji Sam Suede in Undercover siedem lat temu daje im prawa do wykorzystywania jego wizerunku i nazwiska podczas Kickstartera.

Nie wiadomo jak zakończy się cała sprawa pod względem prawnym. Już teraz pewne jest jednak, że Wisecrack zraziło do siebie fanów przygodówek i tym samym prawdopodobnie pogrzebało swoje szanse na sukces. Szkoda, ponieważ Sam Suede in Undercover sam w sobie prezentuje się całkiem przyzwoicie i zbiórka mogłaby zakończyć się powodzeniem, gdyby tylko autorzy wykazali się większą uczciwością.