Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 11:13

Leisure Suit Larry zatriumfował na Kickstarterze – twórcy otrzymali ponad 650 tysięcy dolarów

Zakończyła się akcja zbiórki pieniędzy na remake gry Leisure Suit Larry. Twórcy ze studia Replay Games, do których dołączył sam Al Lowe, otrzymali od graczy ponad 650 tysięcy dolarów na stronie Kickstarter.

Leisure Suit Larry zatriumfował na Kickstarterze – twórcy otrzymali ponad 650 tysięcy dolarów  - ilustracja #1

Powodzeniem zakończyła się kickstarterowa akcja zbiórki pieniędzy na odświeżoną wersję pierwszej części serii Leisure Suit Larry (czyli słynnego in the Land of the Lounge Lizards). Al Lowe i ekipa ze studia Replay Games otrzymali na ten cel ponad 650 tysięcy dolarów od 14,081 fanów (plus około 20 tysięcy dolarów z wpłat przez PayPal). Dzięki temu za kilkanaście miesięcy będziemy mogli znowu wcielić się słynnego, niezdarnego bohatera i ruszyć na podryw.

Replay Games wystartowało z akcją miesiąc temu, chociaż sam remake Larry’ego planowano już w ubiegłym roku. Twórcy pozyskali wsparcie Ala Lowe’a, czyli twórcy marki oraz paru innych deweloperów, którzy brali udział w pracach nad pierwszym Leisure Suit Larry. To pomogło zdobyć zaufanie i uwagę graczy. Najwięcej osób, bo 8551 przekazało deweloperowi po 15 dolarów. Spora grupa (1338) przeznaczyła na powrót Larry’ego okrągłe 100 dolarów.

Organizatorzy akcji podziękowali fanom w powyższym filmie i zapewnili, że wkrótce wezmą się do pracy nad grą. Leisure Suit Larry otrzyma lifting graficzny, dźwiękowy, muzyczny i dubbingowy. Ponadto twórcy szykują parę nowych atrakcji i prawdopodobnie dodatkowe sceny, które napiszą autorzy pierwowzoru. Larry powróci w wersji na komputery PC i Mac oraz urządzenia mobilne (Android, iOS). Replay Games być może przeniesie grę na inne platformy (konsole).

  1. Leisure Suit Larry na stronie Kickstarter