Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 10:58

autor: Szymon "Hed" Liebert

Leisure Suit Larry powróci za 500 tysięcy dolarów – kolejna akcja na stronie Kickstarter

Al Lowe, legendarny twórca przygodówek, stworzy zapowiadaną w ubiegłym roku przeróbkę pierwszych przygód Larry’ego, jeśli fani przekażą na ten projekt 500 tysięcy dolarów. To kolejna akcja przeprowadzana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Leisure Suit Larry powróci za 500 tysięcy dolarów – kolejna akcja na stronie Kickstarter - ilustracja #1

Od paru miesięcy wiemy, że legendarny producent Al Lowe oraz studio Replay Games zamierzają stworzyć odświeżoną wersję gry przygodowej Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards na 25-lecie istnienia marki. Produkcja trafi na pecety i platformy mobilne, jeśli autorzy otrzymają od fanów 500 tysięcy dolarów. To kolejna zbiórka funduszy przeprowadzana za pośrednictwem serwisu Kickstarter, z którego skorzystali Tim Schafer i Brian Fargo.

Dlaczego organizatorzy akcji chcą powrotu Larry’ego? Bo uwielbiają tą postać i współtworzyli pierwowzór. Do studia Replay dołączyli między innymi Al Lowe (twórca serii), Josh Mandel, Sabine Duvall i Leslie Balfour – w ten sposób powstała przygodówkowa drużyna marzeń. Deweloper chce ubrać klasyka w nowe szary, czyli grafikę w wysokiej rozdzielczości i ładne animacje. Do tego dojdą głosy postaci, współczesny interfejs oraz możliwość zagrania w grę na urządzeniach mobilnych.

Na stworzenie odpowiednio podrasowanej przeróbki potrzeba 500 tysięcy dolarów. Jak przystało na zbiórkę kickstarterową, każdy może przekazać dowolną kwotę studiu Replay i otrzymać w zamian nagrody. Najniższy pułap wskazany przez twórców wynosi 15 dolarów (ok. 51 zł) i gwarantuje dostęp do gry po premierze. Jeśli tęsknicie za Larry’m, sprawdźcie stronę tego projektu i przekażcie jego twórcom trochę miłości - oczywiście w postaci kilku(nastu) dolarów.

W filmie na Kickstarterze Al Lowe, twórca Larry’ego, przybliża gry z udziałem tego poszukiwacza miłości (lub niezobowiązujących uciech cielesnych). Jego przygody rozpoczęły się w 1987 roku i były kontynuowane w wielu produkcjach (z pewnych względów ominięto czwartą część serii). Niestety, po roku 2000 i przejściu Ala Lowe na emeryturę, marka Leisure Suit Larry stała się synonimem kiepskiego humoru – wydany w 2009 roku Box Office Bust zebrał tragiczne recenzje.

  1. Leisure Suit Larry na stronie Kickstart