Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ground Control (PC)

Ground Control PC

Stań do toczącej się na lądzie i w powietrzu walki o ziemie Nowego Świata. Ciekawym rozwiązaniem jest całkowity brak klasycznego dla RTS-ów zarządzania surowcami, co powoduje koncentrację gracza na rozwiązaniach taktycznych.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka Ground Control (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2000

1lipca2000

pudełko PL

Gracz staje do toczącej się na lądzie i w powietrzu walki o ziemie Nowego Świata. Ground Control łączy elementy klasycznej strategii z niesamowitą technologią grafiki trójwymiarowej wcześniej zarezerwowanej wyłącznie dla gier akcji. Rezultatem tego połączenia jest zwiększenie realizmu, szybkości akcji i wrażeń z gry. W trakcie rozgrywania zróżnicowanych misji gracz musi nauczyć się kierowania oddziałami żołnierzy, czołgów, poduszkowców, samolotów i innych jednostek - wszystko to w trójwymiarowym, odległym Nowym Świecie. Oprócz znakomicie skonstruowanych misji jednoosobowych, miłośnicy walki z innymi graczami, będą mogli korzystać z dobrodziejstw gry sieciowej i internetowej.

 • Dowodzisz jednostkami w zróżnicowanych formacjach, w różnym terenie, realizując urozmaicone cele niezbędne do odniesienia zwycięstwa.
 • W pełni trójwymiarowy świat gry, pozwalający rozwinąć skrzydła prawdziwym strategom
 • Skup się na strategii i akcji. Ground Control eliminuje wiele nieciekawych aspektów typowej strategii czasu rzeczywistego skupiając się na taktyce, strategii i sztuce walki.
 • Dobierz swoje siły. Liczne odmiany czołgów, poduszkowców, samolotów i różni żołnierze pozostają do twojej dyspozycji. Jednak po rozpoczęciu bitwy nie możesz zmieniać składu jednostek - właściwy dobór sił jest kluczem do zwycięstwa.
 • Uzbrój swoje wojsko. Każdy typ jednostek dysponuje specjalną bronią, możliwościami i opancerzeniem. Gracz ma możliwość samodzielnego doboru wyposażenia lub zdania się na sugestie komputera.
 • Zaawansowana sztuczna inteligencja sprawia, że twoje wojsko i jednostki przeciwnika zachowują się bardzo realistycznie.
 • Przyciągająca fabuła ujawni wszystkie swoje tajemnice w 30 kolejnych misjach w trybie gry pojedynczej.
 • Weź udział w bitwie online. Walcz z przyjaciółmi lub wrogami przez Internet lub w sieci lokalnej w tradycyjnym RTS-owym trybie lub też w trybach całkowicie dla tego gatunku gier nowatorskich.
 • Steruj swobodnie kamerą i znajdź najlepszy twoim zdaniem widok na pole walki. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu grę możesz obserwować z dowolnej odległości i pod dowolnym kątem.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Wymagania wiekowe Ground Control

12+

Wymagania sprzętowe Ground Control

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 333MHz
 • 64MB RAM
 • akcelerator 3D
Rebellion właścicielem praw do marek Evil Genius, Ground Control i Empire Earth
Rebellion właścicielem praw do marek Evil Genius, Ground Control i Empire Earth

wiadomość15 lipca 2009

Niektórych z Was być może zdziwiła informacja, że za wprowadzenie gier Evil Genius oraz Ground Control do oferty serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com odpowiedzialne jest Rebellion, a nie macierzyści wydawcy lub producenci. Sytuację postanowił wyjaśnić Jason Kingsley, prezes firmy pracującej aktualnie nad strzelaninami Aliens vs Predator dla koncernu Sega oraz Rogue Warrior dla Bethesda Softworks.

Evil Genius i Ground Control w ofercie GOG.com
Evil Genius i Ground Control w ofercie GOG.com

wiadomość10 lipca 2009

Kontynuując trend wydawania starych gier w odnowionych wersjach, bądź po prostu w zadziwiająco niskich cenach (np. umożliwiając graczom ściągnięcie ich z platformy Steam), firma Rebellion dorzuca dwa starsze tytuły ze swojej oferty wydawniczej do internetowego sklepu GOG.com, mianowicie Evil Genius i Ground Control wraz z dodatkiem Dark Conspiracy.

Sierra zamyka oficjalne serwery 21 gier

wiadomość9 października 2008

Firma Sierra poinformowała nas o planowanym zamknięciu oficjalnych serwerów, dzięki którym możliwe jest toczenie rozgrywek sieciowych w 21 tytułach wydanych w okresie od 1998 do 2006 roku. Oznacza to, że większość funkcjonalności i ułatwień wynikających z obecności serwerów dedykowanych zostanie wyłączona.

Tajemnicza nowa gra od twórców Ground Control

wiadomość3 lipca 2005

Rodzima firma CD Projekt dystrybuuje teraz drugą część cyklu Ground Control w ramach linii o nazwie Platynowa Kolekcja, a zatem sugerowana cena detaliczna wynosi 59,90 PLN. Ale czym zajmują się tymczasem twórcy wspomnianej serii gier strategicznych, zrzeszeni w szwedzkiej korporacji Massive Entertainment? Otóż przygotowują kolejny projekt elektroniczno-rozrywkowy.

Kolejny prezent od Vivendi Univesal - Ground Control do ściągnięcia za darmo!

wiadomość27 czerwca 2004

Vivendi Universal Games szaleje na całego. Nie tak dawno włodarze firmy udostępnili pełne wersje gier Tribes 1 i 2, przedwczoraj soundtrack z The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay a dziś pierwszą odsłonę Ground Control.