Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Return to Ravenhearst (PC)
OkładkaMystery Case Files: Return to Ravenhearst (PC)

Mystery Case Files: Return to Ravenhearst PC

Gra przygodowa z rodzaju "hidden object". Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających zarówno na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i takich, w których sednem jest właściwe używanie przedmiotów.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Return to Ravenhearst Premiera PC

26listopada2008

producent: Big Fish Games wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mystery Case Files: Return to Ravenhearst

Machinarium

Drawn: The Painted Tower

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor

Kolejna część jednej z najpopularniejszych serii gier typu "hidden object". Return to Ravenhearst wprowadza do cyklu silnie zarysowaną fabułę oraz tradycyjne zagadki logiczne. To w połączeniu ze swobodnym zwiedzaniem lokacji przekształca grę z typowej casualowej zabawy w pełnoprawną przygodówkę.

Wydawało się, że po uwolnieniu duszy Emmy posiadłość Ravenhearsts straci swoją złą sławę. Okazuje się jednak, że radość była przedwczesna. W ponurym domu wciąż czai się zło i naszym zadaniem będzie jego ostateczne wyplenienie. Zanim to nastąpi będziemy musieli uwolnić pozostałe duchy, których dusze zostały na wieki przykute do zimnych murów Ravenhearst.

Poprzez wprowadzenie silnie zarysowanego scenariusza, z którym w logiczny sposób powiązano wszystkie zagadki Return to Ravenhearst staje się pełnowymiarową, choć uproszczoną grą przygodową. Cała rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających zarówno na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i takich, w których sednem jest właściwe używanie przedmiotów. Twórcy nie zapomnieli o mniej doświadczonych graczach - dzięki brakowi limitów czasowych i rozbudowanemu systemowi podpowiedzi z ukończeniem przygody poradzą sobie nie tylko weterani gatunku.

Return to Ravenhearst posiada ładną ręcznie malowaną grafiką, która nie tylko jest pełna detali, ale wzbogacona została również szeregiem animacji. W grze praktycznie nie występują statyczne lokacje - w każdej z nich coś się rusza: pada śnieg, w kominku pali się ogień, po ceglanym placu harcują poruszane wiatrem liście itd. W świat gry zręcznie wkomponowane postacie zagrane przez żywych aktorów. Doskonale sprawdza się także ścieżką dźwiękowa: od nastrojowej muzyki, poprzez dobrze podłożone głosy, na efektach dźwiękowych kończąc.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mystery Case Files: Return to Ravenhearst

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Mystery Case Files: Return to Ravenhearst Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • 347 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7