Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PCPS3XONEX360
Okładka Contrast (PS4)

Contrast

Opracowana przez zespół Compulsion Games oryginalna produkcja niezależna, łącząca elementy gier platformowych z licznymi zagadkami logicznymi.

Logiczne | platformówki | indie | 2.5D

Okładka Contrast (PS4)

data premiery gry:

15lis2013

PC X360 PS4

19lis2013

PS3

26cze2014

XONE

Contrast jest produkcją łączącą w sobie cechy gry przygodowej i platformowej. Głównymi postaciami gry są dwie dziewczyny: starsza Dawn i młodsza Didi. Pomimo tego, że wcielamy się w Dawn, główną osią fabuły jest rodzina młodszej bohaterki. Jej matka została niedawno zamordowana, a ojciec nie należy do najprzyjemniejszych typów. Dawn, która poznała Didi na dworcu kolejowym, zobowiązuje się do zmiany wydarzeń z przeszłości, co doprowadzi do naprawy nieciekawej sytuacji rodzinnej młodszej bohaterki.

Dawn posiada niezwykła cechę - potrafi przeobrażać się z trójwymiarowej osoby w dwuwymiarowy cień. Właściwe wykorzystanie tej umiejętności jest konieczne do przejścia gry. Rozgrywka polega w większości przypadków na takim ustawieniu źródeł światła, żeby stworzyć cienie o odpowiednim dla danej sytuacji kształcie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko dzięki przemianie w dwuwymiarową figurkę i wędrówce po rzucanych przez różne przedmioty cieniach jesteśmy w stanie dotrzeć do kolejnych etapów gry.

Świat gry utrzymany jest w estetyce wodewilowej – gracz przemierza takie miejsca związane ze sztuką rozrywkową, jak teatry, kina, sceny kabaretowe czy gmachy opery. Oprawa graficzna z pewnością nie doprowadzi do przegrzania karty graficznej, a niektóre animacje są bardzo proste – producenci skoncentrowali się przede wszystkie na fabule i zagadkach, sferę wizualną pozostawiając na średnim poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 610 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Contrast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Contrast

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Contrast ukaże się 15 listopada. Ciekawa platformówka w przedsprzedaży na Steamie
Contrast ukaże się 15 listopada. Ciekawa platformówka w przedsprzedaży na Steamie

wiadomość17 października 2013

Contrast, platformówka, w której bohaterka przemierza świat 3D i 2D, ukaże się 15 listopada. W związku z tym wydawca gry, firma Focus Home Interactive, rozpoczął na Steamie przedsprzedaż produkcji.

Contrast – oryginalna produkcja Compulsion Games zapowiedziana na koniec 2012 roku
Contrast – oryginalna produkcja Compulsion Games zapowiedziana na koniec 2012 roku

wiadomość6 marca 2012

Studio Compulsion Games oświadczyło, że rozpoczęło produkcję niezależnej gry Contrast. Cechą charakterystyczną tego tytułu będzie mechanika płynnego przenoszenia się bohaterki pomiędzy rzeczywistością trójwymiarową a dwuwymiarową. Contrast ukaże się pod koniec 2012 roku.

PC
X360
PS3
PS4
XONE