Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2014, 14:18

autor: Góral

DayZ - najnowsza aktualizacja już dostępna. Pojawił się respawn zombie, usprawnienia animacji i nie tylko

Studio Bohemia Interactive udostępniło nową, wyczekiwaną aktualizację gry DayZ. Najnowszy patch wprowadza m.in. respawn zombie, usprawnienia animacji, nowe lokacje, bronie i szereg innych zmian oraz poprawek.

Firma Bohemia Interactive po raz kolejny zaktualizowała popularną produkcję typu survival - DayZ. Najnowszy patch, ważący około 1 GB, wprowadza szereg mniejszych i większych zmian, wśród których warto wspomnieć chociażby o dodaniu nowych animacji walki wręcz, respawnów zombie, synchronizacji pogody między graczami, udostępnieniu dodatkowych lokacji (nowa wioska - Chernaya Polana) i broni (m.in. Ruger 10/22, Colt M1911 czy Ruger MKII), usprawnieniu oświetlenia czy też wdrożeniu opcji „eat all/drink all” (zjedzenie i wypicie wszystkiego). Z ciekawostek można wymienić efekty dźwiękowe podczas wymiotowania oraz możliwość sprawdzania pulsu (przydatna funkcja, gdyż postać może teraz dostać zawału serca). Oczywiście to tylko niewielki ułamek wyczekiwanej przez fanów gry aktualizacji. Twórcy zatroszczyli się o różnego rodzaju poprawki dotykające wielu aspektów DayZ, a o całej zawartości patcha przeczytacie w opublikowanym dzienniku zmian.

DayZ to jedna z najpopularniejszych gier dostępnych w ramach Steam Early Access. - DayZ - najnowsza aktualizacja już dostępna. Pojawił się respawn zombie, usprawnienia animacji i nie tylko - wiadomość - 2014-03-19
DayZ to jedna z najpopularniejszych gier dostępnych w ramach Steam Early Access.
DayZ w skrócie:
  • Gra typu survival dostępna w ramach Steam Early Access
  • Tytuł tworzony w studiu Bohemia Interactive
  • Najnowsza aktualizacja wprowadza szereg mniejszych i większych zmian. Dodano m.in. nowe animacje, respawn zombie, usprawniono oświetlenie i nie tylko

Przy okazji warto wspomnieć, że licznik ocalałych (symbolizujący sprzedaż gry) na oficjalnej stronie produkcji powoli zbliża się do 1,7 mln. Tytuł obecnie dostępny jest we wczesnej wersji, w ramach Steam Early Access i jak widać cieszy się niesłabnącą popularnością, a kolejne aktualizacje z pewnością przysporzą mu nowe rzesze fanów. Należy jednak pamiętać, że to w dalszym ciągu mocno niedopracowany produkt i mimo że zespół pracujący nad grą w ostatnim czasie znacznie się powiększył, to do końca dewelopingu pozostało jeszcze sporo czasu.

Jednocześnie przypominam, że główny twórca gry, Dean „Rocket” Hall, zapowiedział w zeszłym miesiącu, że zamierza opuścić studio Bohemia Interactive. Na szczęście zapewnił, że będzie pracował przy projekcie tak długo, jak to będzie potrzebne, czyli przynajmniej do końca bieżącego roku.

Chętnych zasięgnięcia większej ilości informacji dotyczących DayZ odsyłam do poniższego materiału wideo przygotowanego przez naszych redakcyjnych wyjadaczy (Łosiu i Tbone) oraz do zapoznania się z obszerną zapowiedzią.