Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2014, 10:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

DayZ - zespół pracujący nad grą znacznie się powiększył. Nadchodzi system gotowania i ulepszenia animacji

Studio Bohemia Interactive poinformowało w ostatnim wpisie na oficjalnym blogu, że zespół tworzący popularną grę typu survival - DayZ - powiększył się o sporą ilość nowych pracowników. Dodatkowo ujawniono, że rozpoczęto prace nad systemem gotowania, a nowy patch ukaże się 5 marca.

DayZ - zespół pracujący nad grą znacznie się powiększył. Nadchodzi system gotowania i ulepszenia animacji - ilustracja #1

Kilka dni temu informowaliśmy o zaskakującej decyzji głównego twórcy DayZ - Deana „Rocket” Halla, który postanowił odejść ze studia Bohemia Interactive. W najbliższych miesiącach będzie on jednak dalej pomagał przy wielkim hicie dostępnym w ramach Steam Early Access, a dodatkowo okazało się, że zespół pracujący nad grą znacznie się powiększył, o czym poinformowano na oficjalnym blogu dewelopera. Jednocześnie ujawniono, że rozpoczęto prace nad system gotowania, bardzo inspirowanym Project Zomboid. Polegać ma on na powolnym podgrzewaniu składników, które po określonym czasie będą zdatne do spożycia lub zmienią się w coś innego, np. w zupę. To jednak nie wszystko nad czym dłubią twórcy. Obiecano m.in. ulepszenie oraz dodanie nowych animacji i nie tylko.

Jak więc widać, prace nad DayZ trwają w najlepsze i raczej nic już nie przeszkodzi w dalszej ekspansji tytułu. Dodatkowo większy zespół z pewnością przyśpieszy wdrażanie kolejnych elementów. Przy okazji warto wspomnieć, że nowy patch, oznaczony numerem 0.37, zostanie wypuszczony 5 marca. Do końca produkcji jednak jeszcze daleka droga. Niedawno Hall stwierdził, że to, co obecnie widzimy na ekranach naszych monitorów, odpowiada zaledwie 20% finalnej wersji. Na ukończony produkt poczekamy więc jeszcze sporo czasu – najprawdopodobniej nie ukaże się on wcześniej, niż w przyszłym roku.

DayZ - zespół pracujący nad grą znacznie się powiększył. Nadchodzi system gotowania i ulepszenia animacji - ilustracja #3DayZ to sieciowa gra typu survival, której akcja rozgrywa się na rozległym terenie Czarnorusi. Świat produkcji został opanowany przez zombie, a gracz wciela się w jednego z ocalałych, starającego się przetrwać w niegościnnym świecie. Co ciekawe, nieumarli to tylko jeden z problemów stawianych przed śmiałkami - dużo większe zagrożenie stanowią inni ludzie.

Tytuł obecnie znajduje się w fazie alfa i dostępny jest w ramach cyfrowej dystrybucji w sklepie Steam. Twórcy zaznaczają jednak, że na aktualnym etapie projekt jest pełen błędów i niedoróbek, więc osoby liczące na bezproblemową zabawę powinny poczekać kilka miesięcy na kolejne aktualizacje. Mimo wszystko, DayZ cieszy się niesamowitą popularnością, a licznik ocalałych na stronie gry pokazuje już ponad 1,5 mln.