Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Zomboid (PC)

Project Zomboid PC

Wyprodukowana przez niezależne studio, The Indie Stone, gra z gatunku RPG akcji. Project Zomboid przedstawia ponurą wizję świata zmagającego się z epidemią zombie.

RPG | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | indie | crafting | RPG akcji

PC Windows
Okładka Project Zomboid (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30sierpnia2011

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Zomboid to niezależny, oryginalny RPG akcji pozwalający nam na własnej skórze przekonać się o potwornościach zombie apokalipsy. Jako jeden z niewielu ocalałych z kataklizmu nasz bohater ma tylko jedno zadanie – przetrwać jak najdłużej.

Świat gry jest w pełni otwarty i tylko od naszej pomysłowości zależy to, w jaki sposób zabierzemy się do misji przedłużenia naszego żywota. Oprócz starć z wiecznie wygłodniałymi zombie zajmujemy się miedzy innymi zbieraniem zapasów żywności, budowaniem schronienia, poprawianiem naszego zdrowia psychicznego i współpracą z innymi ocalałymi, co często sprowadza się do wypełniania misji pobocznych. Świat nie stoi w miejscu i z czasem żywe trupy rozprzestrzeniają się coraz bardziej, a my możemy obserwować desperackie akcje ratunkowe resztek wojska – twórcy obiecują cały czas implementować do gry nowe wątki fabularne i wzbogacać jej uniwersum poprzez stosowne aktualizacje.

Nasz bohater opisany jest przez kilka współczynników, które możemy w trakcie zabawy rozwijać. Konieczne jest zadbanie o odpowiednie odżywianie się naszej postaci, jak i pilnowanie jej stanu zdrowia. Przede wszystkim należy unikać zarażenia – przy czym ugryzienie często nie prowadzi do natychmiastowej śmierci i w takiej sytuacji ciągle możemy przetrwać, np. bandażując ranę. Świat opanowany przez zombie jest wyjątkowo mrocznym miejscem, więc czekają na nas różne zagrożenia, niekoniecznie związane bezpośrednio z żywymi trupami. Możemy popaść miedzy innymi w alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, a nawet zapaść na chorobę psychiczną. By przetrwać zmuszeni jesteśmy wykazać się niebanalną pomysłowością i w iście MacGyverowski sposób konstruować przydatne przedmioty właściwie z niczego.

Twórcy przygotowali również tryb multiplayer, w którym zmierzmy się z żywymi trupami ramię w ramię ze znajomymi. Gra rozwijana jest w sposób podobny do popularnego Minecrafta – stopniowo otrzymujemy kolejne aktualizacje rozbudowujące jej funkcjonalność, dodające nowe przedmioty i lokacje.

Tytuł przygotowany jest w niezwykle oszczędnej oprawie graficznej, przywodzącej na myśl strategie turowe w stylu UFO: Enemy Unknown. Akcję obserwujemy z widoku izometrycznego i ze znacznej odległości, a szczegółowość danych lokacji jest raczej umowna. Dzięki temu Project Zomboid uruchomimy na słabszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Zomboid

Wymagania wiekowe Project Zomboid

odpowiednia dla każdego wieku

Project Zomboid nadal walczy – symulator przetrwania w rzucie izometrycznym
Project Zomboid nadal walczy – symulator przetrwania w rzucie izometrycznym

Przed premierą 8 sierpnia 2012, 10:21

Liniowe opowieści oferują spore możliwości wpływania na emocje odbiorcy, ale nie są zasadniczym celem Projectu Zomboid. Atrakcją gry, wzorem Minecrafta czy spopularyzowanego ostatnio DayZ, mają być otwartość i swoboda wyrażane przez tryb „piaskownicy”. To w nim zrealizujemy autorskie plany przetrwania i staniemy przed prawdziwymi wyzwaniami.