Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2014, 11:21

autor: Adrian Werner

Sukces Dust: An Elysian Tail - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy

Dean Dodrill ma powody do zadowolenia. Twórca właśnie pochwalił się, że sprzedaż stworzonej przez niego platformówki Dust: An Elysian Tail przekroczyła już milion egzemplarzy.

Dust: An Elysian Tail zdobyło sympatię graczy m.in. dzięki pięknej dwuwymiarowej grafice. - Sukces Dust: An Elysian Tail - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy - wiadomość - 2014-03-02
Dust: An Elysian Tail zdobyło sympatię graczy m.in. dzięki pięknej dwuwymiarowej grafice.

Lista dużych niezależnych sukcesów co chwila ulega wydłużeniu. Najnowszym tytułem, którego możemy na nią wpisać jest platformówka Dust: An Elysian Tail. Jej twórca, czyli Dean Dodrill, właśnie ogłosił na swoim koncie Twitter, że sprzedaż gry przekroczyła milion egzemplarzy. Na liczbę te składają się łącznie wyniki wersji na Xboksa 360 oraz pecetowej dystrybuowanej za pośrednictwem serwisów Steam oraz The Humble Bundle. W przypadku tej ostatniej strony projekt w trakcie promocji nabyło w zestawie z innymi pozycjami niecałe 453 tysiące osób. Z ciekawych statystyk autor zdradził ponadto, że w przypadku wydania na Steam tylko 1% klientów kupiło wersję na system Linux.

Warto przypomnieć, że wciąż trwa jedenasta edycja promocji The Humble Indie Bundle 11, gdzie wpłacając dowolną kwotę można nabyć zestaw zawierający Dust: An Elysian Tail wraz z Guacamelee! Gold Edition, Giana Sisters: Twisted Dreams i The Swapper. Natomiast przebicie średniej (około 12 złotych) nagradzane jest także grami Antichamber, Monaco: What's Yours is Mine, FEZ, Starseed Pilgrim oraz Beatbuddy: Tale of the Guardians. Zainteresowanym polecamy pośpiech, gdyż oferta ta wygaśnie 4 marca o godzinie 19:00.

  1. Dust: An Elysian Tail – oficjalna strona gry
  2. The Humble Indie Bundle 11 – strona promocji

Sukces Dust: An Elysian Tail - sprzedaż niezależnej platformówki przekroczyła milion egzemplarzy - ilustracja #2

Dust: An Elysian Tail to dwuwymiarowa gra platformowa, z rozbudowanym systemem walki, opartym na wyprowadzaniu długich kombinacji ataków. Rozgrywkę wzbogacają elementy RPG, pozwalające rozwijać umiejętności bohatera i ulepszać jego ekwipunek

Produkcja projektu trwała ponad trzy lata. Gra zadebiutowała w 2012 r. na konsoli Xbox 360, a rok później ukazała się na pecetach. Warto na koniec dodać, że autor chce opracować kontynuację, ale na razie nie jest jeszcze gotów zdradzić żadnych konkretów na ten temat.