Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2013, 09:53

autor: Góral

Dust: An Elysian Tail, świetna gra z Xbox Live, w przyszłym miesiącu ukaże się na Steamie

Dean Dodrill, twórca gry Dust: An Elysian Tail, poinformował, że zeszłoroczna produkcja z Xbox Live, ukaże się w kwietniu bieżącego roku w sklepie firmy Valve - Steam. Niestety nie ujawniono dokładnego terminu premiery.

Twórcy ze studia Humble Hearts poinformowali na imprezie PAX East, że jedna z najlepszych gier, które ukazały się w zeszłym roku na łamach usługi Xbox Live – Dust: An Elysian Taildotrze także na komputery PC w przyszłym miesiącu. Produkcja dostępna będzie za pośrednictwem serwisu Steam.

Dust: An Elysian Tail - jedna z najładniejszych gier na Xbox Live. - Dust: An Elysian Tail, świetna gra z Xbox Live, w przyszłym miesiącu ukaże się na Steamie - wiadomość - 2013-03-25
Dust: An Elysian Tail - jedna z najładniejszych gier na Xbox Live.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że są spore szanse na kontynuację. Dean Dodrill, twórca Dust: An Elysian Tail, podczas wystąpienia na PAX powiedział, że ma wiele pomysłów na część drugą. Nie ujawniono jednak niczego więcej. Co do komputerowego portu „jedynki”, to będzie to raczej standardowa konwersja, która nie różni się w zasadzie niczym od swojego konsolowego pierwowzoru.

Dust: An Elysian Tail zostało ujawnione w maju 2009 roku. Kilka miesięcy później produkcja wygrała główną nagrodę w konkursie Dream.Build.Play, co, oprócz 40 tys. dolarów, dało Dodrillowi otwarte drzwi do publikacji tytułu w ramach Xbox Live. Proces produkcyjny trwał kolejne lata, aż w sierpniu zeszłego roku gra w końcu trafiła do cyfrowej dystrybucji na konsoli Xbox 360 i rozkochała w sobie większość recenzentów. Przełożyło się to na średnią ocen wynoszącą 83 na 100 możliwych punktów (Metacritic).

Dust: An Elysian Tail to dwuwymiarowa gra platformowa z elementami RPG. Produkcja w szczególności wyróżnia się niesamowitą oprawą graficzną, która cechuje się ręcznie malowanymi tłami i przepięknymi projektami poziomów. Za grę odpowiada jednoosobowe studio Humble Hearts, jednak przy pisaniu scenariusza i dialogów pomagał także Alex Kain.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dust: An Elysian Tail

Dust: An Elysian Tail