Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2014, 09:19

Age of Mythology: Extended Edition - powstaje odświeżona wersja klasyka gatunku RTS

Powstaje Age of Mythology: Extended Edition, czyli odświeżona wersja klasycznego RTS-a zespołu Ensemble Studios. Produkcja zaoferuje ulepszoną grafikę i wydana zostanie w serwisie Steam.

Ten obrazek to jedyne, co udostępnili twórcy. - Age of Mythology: Extended Edition - powstaje odświeżona wersja klasyka gatunku RTS - wiadomość - 2014-03-02
Ten obrazek to jedyne, co udostępnili twórcy.

Dawno już minęły czasy, gdy firma Microsoft aktywnie wspierała pecety licznymi nowymi grami. Obecnie jej włodarze koncentrują się głównie na finansowaniu produkcji na konsolę Xbox One. Korporacja posiada jednak bogaty katalog starszych tytułów komputerowych i wydaje się, że wreszcie zaczyna z niego korzystać. W zeszłym roku wypuszczono Age of Empires II: HD Edition, czyli odświeżoną wersję jednego z najlepszych RTS-ów w historii, a teraz okazało się, że wydawca planuje wskrzeszenie innego klasyka nieistniejącego już studia Ensemble. Podczas deweloperskiego stream’a zorganizowanego z okazji wypuszczenia darmowej kampanii do Age of Empires II HD: The Forgotten ujawniono bowiem, że trwają prace nad Age of Mythology: Extended Edition.

Na razie nie wiemy praktycznie nic o tym projekcie poza tym, że wydany on zostanie w serwisie Steam. Prawdopodobnie możemy jednak spodziewać się podobnych ulepszeń, co w przypadku Age of Empires II: HD Edition. Przypuszczamy więc, że Age of Mythology: Extended Edition zaoferuje w jednym zestawie podstawową wersję gry oraz dodatek The Titans. Oczekujemy także wsparcia dla wysokich rozdzielczości szerokooekranowych, dostosowania produkcji do współczesnych systemów operacyjnych i konfiguracjach sprzętowych oraz dodania obsługi trybu wieloosobowego za pośrednictwem usługi Steamworks, co pociągnie za sobą również rankingi, osiągnięcia oraz możliwość przechowywania zapisanych stanów gry w chmurze.

Mamy nadzieję, że Microsoft nie każe nam czekać zbyt długo na pierwsze konkrety i materiały graficzne oraz przede wszystkim planowaną datę premiery.

Age of Mythology: Extended Edition - powstaje odświeżona wersja klasyka gatunku RTS - ilustracja #2

Age of Mythology to RTS studia Ensemble, wydany na PC w 2002 roku. Była to gra poboczna w stosunku do popularnego cyklu Age of Empires. Oparta została na podobnych mechanizmach rozgrywki, ale porzuciła realizm historyczny na rzecz antycznego świata stanowiącego urzeczywistnienie ówczesnych mitów i wierzeń.

Gra okazała się wielkim sukcesem, zgromadziła zestaw bardzo dobrych recenzji i w ciągu pierwszych czterech miesięczny od premiery sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. W 2003 roku wydano dodatek zatytułowany Age of Mythology: The Titans.