Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4WiiUSwitchX360
Okładka Guacamelee! Super Turbo Championship Edition (PC)
OkładkaGuacamelee! Super Turbo Championship Edition (PC)

Guacamelee! Super Turbo Championship Edition

Humorystyczna platformówka osadzona w meksykańskich klimatach. Podróżujemy między różnymi wymiarami, dążąc do uratowania porwanej córki El Presidente z rąk szkieletu o imieniu Carlos Calaca. Udział w zabawie mogą wziąć dwie osoby, grające na jednym ekranie.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | indie | kooperacja

Guacamelee! Super Turbo Championship Edition Premiera

1lip2014

PS4

2lip2014

XONE X360 WiiU

21sie2014

PC

8paź2018

Switch

Gry podobne do Guacamelee! Super Turbo Championship Edition

Ori and the Blind Forest

Shank 2

Mortal Kombat (1993)

Guacamelee! Super Turbo Championship Edition to najbogatsze wydanie gry Guacamelee. Wydanie to jest nie tylko prostym portem na nowe platformy, ale ma również poprawioną szatę graficzną oraz dodatkową zawartość. Za stworzenie konwersji odpowiada studio DrinkBox, czyli twórcy oryginału oraz gry Tales from Space.

Guacamelee jest przedstawicielem gatunku platformówek, w których akcję obserwujemy z boku. Gra, o humorystycznym zabarwieniu, przedstawia losy Meksykanina – niejakiego Juana Aguacate, który za wszelką stara się uratować córkę El Presidente z rąk złego szkieletora, Carlosa Calaki. Dużą część czasu spędzamy na pokonywaniu licznych poziomów, w których przełączamy się pomiędzy wymiarami (w celu np. ominięcia przeszkody i posunięcia akcji do przodu), odnajdujemy sekretne skarby, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, rozwiązujemy zadania poboczne oraz stajemy do walki z rozmaitymi przeciwnikami, w tym niekoniecznie ze świata żywych. Dotychczasowa lista wrogów została zwiększona względem pierwotnej wersji tytułu. Przygoda dla pojedynczego gracza również trwa dłużej, gdyż grę rozbudowano o dwie nowe lokacje.

W trakcie starć wykorzystujemy atuty bohatera, który stał się Luchadorem i stosuje różne kombinacje ciosów, często kończące się tzw. finiszerami. Co więcej, zdolności te przydają się nie tylko w walce, ale też pomagają w dostaniu się do niektórych trudniej dostępnych części lokacji. Guacamelee! Super Turbo Championship Edition zawiera również dodatkową umiejętność - kurzą bombę.

Warto podkreślić, że tytuł można ukończyć w dwie osoby, bowiem studio DrinkBox opracowało specjalny tryb kooperacji, w którym można cieszyć się rozgrywką na jednym ekranie i wspólnie walczyć z przeciwnikami oraz potężnymi bossami występującymi na końcu etapu.

W Guacamelee pokuszono się o połączenie dwuwymiarowej, komiksowej stylistyki z wręcz groteskowymi postaciami i kanciastymi obiektami. Kolorystyka otoczenia ulega zmianie w zależności od wymiaru, w którym przebywamy – gdy udajemy się do świata zmarłych, przeważają ciemne kolory. Wśród zmian wprowadzonych w Guacamelee! Super Turbo Championship Edition można odnotować ulepszone efekty cząsteczkowe i wyższej jakości grafikę. Podczas rozgrywki przygrywa charakterystyczna, meksykańska muzyka, która idealnie komponuje się ze stylistyką gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guacamelee! Super Turbo Championship Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Guacamelee! Super Turbo Championship Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PS4
XONE
X360
WiiU
PC
Switch