Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PCPSVPS3Switch
Okładka CastleStorm (X360)

CastleStorm

Podrasowana, kompletna edycja popularnej strategii tower defense, stworzona z myślą o konsolach nowej generacji. Gra rozgrywa się na dwuwymiarowej mapie, na której krańcach umieszczono zamki rywalizujących ze sobą graczy.

Strategiczne | fantasy | tower defense | multiplayer | na 2 osoby | funkcje cross-platform | 2.5D

Okładka CastleStorm (X360)

data premiery gry:

29maj2013

X360

29lip2013

PC

5lis2013

PSV PS3

16sie2018

Switch

CastleStorm jest strategią opartą na popularnej formule znanej z gier należących do gatunku tower defense. Producentem tytułu jest węgierskie studio deweloperskie Zen, mające na koncie kilkanaście tytułów, takich jak Marvel Pinball, Zen Pinball, The Punisher: No Mercy czy Planet Minigolf, które trafiły na najważniejsze platformy sprzętowe.

Akcję CastleStorm umiejscowiono w fantastycznym średniowieczu, a gracze wcielają się w zarządcę twierdzy, należącego do jednego z dwóch dostępnych stronnictw – wikingów lub rycerzy. W czasie rozgrywki musimy bronić fortecy, równocześnie próbując wyeliminować siły wroga oraz zająć lub zniszczyć jego zamek. Główną bronią w grze jest umieszczona na wysokiej wieży balista. Jest ona podstawą naszego systemu obronnego. Jej obsługa może załadować ją różnorakim pociskami. Poza standardowymi strzałami są to też m.in. jabłka, cepy bojowe, granaty, naprowadzane na cel orły i latające owce. Oprócz tego, do dyspozycji graczy zostało oddanych wiele jednostek bojowych, które różnią się szybkością, siłą i specjalnymi umiejętnościami. Są to np. rycerze, magowie, miotacze toporów czy kapłani, którzy walczą z najeźdźcą oraz próbują sforsować bramy jego fortecy.

Rodzaj dostępnych jednostek i ich ilość zależy od naszych zamkowych komnat, które pełnią funkcję punktów rekrutacyjnych. Nowe komnaty dodajemy w czasie trwania rozgrywki. Twórcy pozwolili nam swobodnie projektować i rozbudowywać zamek, jednak trzeba pamiętać o tym, by z głową planować układ pomieszczeń, bowiem są one wyjątkowo podatne na wrogi ostrzał.

W trakcie zabawy zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, odblokowujące nowe jednostki oraz ulepszenia. Każda mapa stawia przed nami kilka podstawowych oraz opcjonalnych zadań, których wypełnienie przyniesie nam zwycięstwo lub dodatkowe nagrody. Możemy więc spróbować zdobyć chorągiew oponenta, zniszczyć całkowicie jego fortecę lub wypełnić inne specyficzne cele postawione przez twórców. Wybór należy do nas.

CastleStorm pozwala na rozgrywkę multiplayer. W trybie kooperacji, wraz z innym nadzorcą, próbujemy odeprzeć niekończącą się falę ataków. W trybie pojedynku stajemy twarzą w twarz z wrogim graczem, starając się pozostać przy życiu i zrównać jego twierdzę z ziemią. Grać możemy zarówno na podzielonym ekranie jak i za pośrednictwem internetu.

Trójwymiarowa oprawa graficzna jest kolorowa i komiksowa, a modele postaci i otoczenia są zaprojektowane z dbałością o detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 3,5 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do CastleStorm

Klasyfikacja PEGI CastleStorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe CastleStorm

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 800 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8

X360
PS3
PC
PSV
Switch