Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWiiUPS3XONEPS4
Okładka Q.U.B.E. (PC)
OkładkaQ.U.B.E. (PC)

Q.U.B.E.

Q.U.B.E: Director's Cut

Gra logiczna z widokiem FPP opracowana przez walijskie studio Toxic Games na bazie Unreal Development Kit firmy Epic Games.

Logiczne | FPP | indie

Q.U.B.E. Premiera

6sty2012

PC

21lip2015

PS3 PS4

24lip2015

XONE

27sie2015

WiiU

Gry podobne do Q.U.B.E.

Half-Life 2

Portal 2

The Talos Principle

Q.U.B.E. to gra logiczna stworzona przez trzech studentów walijskiego Uniwersytetu w Newport. Początkowo stanowiła część ich projektu zaliczeniowego, ale dzięki wsparciu Indie Fund - funduszu mającego na celu wspieranie niezależnych twórców - wydano ją w ramach platform dystrybucji cyfrowej.

Akcja gry rozgrywa się w bliżej nieokreślonym, sterylnym środowisku, zbudowanym głównie z monochromatycznych sześcianów. Gra nie posiada fabuły. Jej bohaterem jest bezimienna postać wyposażona w dwie rękawice, za pomocą których może manipulować różnymi kolorowymi sześcianami, umieszczonymi na poszczególnych poziomach, zwanych „sektorami”. Dzięki wykorzystaniu specyficznych właściwości tych obiektów (np. odpychanie, przyciąganie etc) pokonujemy kolejne plansze. Wraz z progresem napotykane zagadki stają się coraz trudniejsze i skomplikowane oraz wykorzystują bardziej złożone modele fizyczne. Sterowanie pozostaje jednak proste przez całą grę – jedna z rękawic aktywuje kolorowe sześciany, druga je dezaktywuje.

Oprawa graficzna Q.U.B.E. została stworzona z wykorzystaniem darmowego pakietu narzędzi Unreal Development Kit, udostępnionego przez firmę Epic Games. Pomimo że cechuje ją prostota i oszczędność, w pełni wykorzystuje ona możliwości silnika Unreal Engine 3. Pokonywaniu kolejnych sektorów towarzyszy nastrojowa, ambientowa muzyka. Łącznie gra zapewnia około półtorej godziny zabawy, stylem zbliżonej do takich produkcji, jak Portal firmy Valve.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 270 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Q.U.B.E.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Q.U.B.E: Director's Cut Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
WiiU
PS3
XONE
PS4