Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Flights of Fancy: Two Doves (PC)
OkładkaFlights of Fancy: Two Doves (PC)

Flights of Fancy: Two Doves PC

Utrzymana w klimatach fantasy, casualowa gra przygodowa typu „ukryte obiekty”. Wcielamy się w postać hrabiny, z której posiadłości skradziono legendarnego gołębia, posiadającego potężną magiczną moc.

Przygodowe | fantasy | ukryte przedmioty | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flights of Fancy: Two Doves Premiera PC

13września2013

producent: ERS Game Studios wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Flights of Fancy: Two Doves to utrzymana w klimatach fantasy casualowa gra przygodowa typu „ukryte obiekty”, w której przyjdzie nam podążyć tropem tytułowych magicznych gołębi. Za powstanie gry odpowiada ERS Game Studios, specjalizujące się w budżetowych produkcjach, przeznaczonych dla okazjonalnych graczy.

W grze wcielamy się w postać hrabiny, która po powrocie z królewskiego przyjęcia zaręczynowego dowiaduje się, że jej zamek został splądrowany, a łupem złodziei padł jeden z legendarnych gołębi, będących w posiadaniu rodziny od wieków. Szybko okazuje się, iż zaginął także drugi z ptaków, znajdujący się dotąd w rękach króla Eridana. Ponieważ tytułowe gołębie posiadają potężną magiczną moc, sytuacja staje się wyjątkowo niebezpieczna. Któż bowiem wie, do czego zdolni mogą być złodzieje, którzy wejdą w posiadanie nieznanych im wcześniej mocy? Na wieść o tym, że prawdopodobnie za sprawą złoczyńców niektórzy z mieszkańców królestwa zostali zamienieni w posągi, hrabina postanawia jak najszybciej odnaleźć skradzionego gołębia i pokrzyżować niecne plany niezidentyfikowanych sprawców. Z pierwszych ustaleń bohaterki wynika, że za całą sprawą może kryć się podstępny goblin, baron Koss.

W ten sposób rozpoczyna się zagadkowa historia, której rozwikłanie wymaga od gracza ukończenia szeregu scen, zawierających ukryte przedmioty, oraz podobnej ilości mini-gier logicznych. Podczas swej podróży odwiedzimy wiele fantastycznych lokacji i spotkamy liczne bajkowe postaci, takie jak wróżki, elfy, gargulce a nawet śpiewające grzyby. Podróżować będziemy przy użyciu interaktywnej mapy, a w trudnych chwilach swą pomoc zaoferują nam dwaj wierni kompani: elf-łucznik oraz dobra wróżka.

Flights of Fancy cechuje się pogodnym baśniowym klimatem, trafiającym zwłaszcza w gusta młodszych graczy. Tym bardziej, że stopień skomplikowania zagadek nie jest zbyt wygórowany, a dodatkowo otrzymujemy możliwość wyboru poziomu trudności rozgrywki. Oprawa graficzna i dźwiękowa gry oraz dubbing aktorski stoją na wysokim poziomie, do którego zdążyli nas już przyzwyczaić twórcy z ERS Game Studios.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Flights of Fancy: Two Doves: Odpowiednia dla każdego wieku.

Flights of Fancy: Two Doves Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8