Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Making History: The Great War (PC)

Making History: The Great War PC

Making History: The Great War to już trzecia odsłona słynącej z bardzo dokładnego odwzorowania realiów historycznych serii strategicznych gier turowych – Making History, od Muzzy Lane Software. Tym razem działania wojenne poprowadzimy na frontach I wojny światowej.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Making History: The Great War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Making History: The Great War jest strategiczną grą turową przygotowaną przez Muzzy Lane Software - studio słynące z tego, że przykłada dużą wagę do jak najdokładniejszego odwzorowania realiów historycznych. Gry tego zespołu początkowo powstawały głównie jako pomoc edukacyjna i często wykorzystywane były podczas lekcji szkolnych. Z czasem doceniło je szersze grono odbiorców, szczególnie miłośnicy historii nowożytnej.

Trzecia część serii Making History zabiera nas w burzliwy okres początku XX wieku. To właśnie wtedy – podczas I wojny światowej - kształtowała się historia współczesna. Jako głowa wybranego państwa gracz ma wolną rękę w podejmowaniu decyzji kluczowych dla rozwoju dziejów świata.

Making History: The Great War robi wrażenie złożonością rozgrywki. Oprócz zdobycia i obrony danego regionu, gracz musi umiejętnie nim zarządzać. Trzeba się liczyć z tym, że miejscowa ludność nie zawsze entuzjastycznie przyjmuje gwałtowne zmiany w strukturach rządowych, co często owocuje wybuchem buntu. Niezbędne jest również ostrożne korzystanie z dostępnych zasobów i funduszy – zbyt szybka rozbudowa armii może doprowadzić do załamania gospodarki i upadku naszego państwa jeszcze zanim wyruszymy na podbój świata.

Brutalna siła nie jest jedynym sposobem na pokonanie przeciwnika – równie skuteczne może się okazać sfinansowanie w jego kraju przewrotu, który doprowadzi do przejęcia władzy przez osobę podzielającą naszą ideologię. Polityka zagraniczna w Making History: The Great War nie ogranicza się do zawierania i łamania sojuszy. Pomocą w zarządzaniu podbitymi terenami jest możliwość tworzenia kolonii, a nawet podporządkowanych nam państw marionetkowych. Dostępne są również nieczyste zagrywki polityczne, jak choćby wspomniane wyżej czynne popieranie opozycji we wrogim państwie czy też podburzanie tamtejszej ludności do rebelii. Chcąc zbudować i utrzymać ogromne imperium gracz musi wykazać się sprytem i zdolnością nieszablonowego myślenia.

Rozgrywka toczy się na podzielonej na regiony trójwymiarowej mapie całego świata, dynamicznie zmieniającej się w zależności od sytuacji geopolitycznej. W zmaganiach z wrogiem gracz korzysta ze znanych w ówczesnych czasach metod walki – ostrzału artyleryjskiego, blokad morskich, gazów bojowych – oraz rozwija technologie, jak choćby okręty podwodne, czołgi czy samoloty.

Zmierzyć się można z wymagającym AI albo z żywym przeciwnikiem przy użyciu połączenia LAN lub za pośrednictwem Internetu korzystając z udostępnionych przez twórców serwerów dedykowanych.

Zabawę da się rozpocząć w kilku kluczowych momentach pierwszej wojny światowej. Ponadto, twórcy przygotowali edytor pozwalający tworzyć własne, niepowtarzalne scenariusze i samemu przekonać się jak potoczyłaby się historia gdyby np. Stany Zjednoczone nie przystąpiły do wojny lub gdyby w carskiej Rosji nie doszło do rewolucji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Making History: The Great War

Wymagania wiekowe Making History: The Great War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Making History: The Great War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8