Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Archlord II (PC)

Archlord II PC

Archlord 2 to kontynuacja gry MMORPG z 2006 roku. Produkcja skupia się na walkach dwóch rywalizujących ze sobą nacji - Union of Light i Union of Dark.

RPG | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka Archlord II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2013

Archlord 2 to kontynuacja popularnej gry MMORPG. Za produkcję odpowiada koreańskie studio Webzen, znane z takich tytułów jak: MU Online, SUN Online czy Arctic Combat. Część druga charakteryzuje się mocnym naciskiem na tryb PvP i poprawioną oprawą graficzną.

W grze konkurują ze sobą dwie nacje - Union of Light i Union of Dark. Do pierwszej zaliczają się następujące gatunki istot: Dragonsion, Dine oraz ludzie, zaś w szeregach drugiej znajdują się: Orkowie, Elfy i Argoni. W Archlord 2 nie ma typowego podziału na klasy postaci, gdyż większość z nich ma praktycznie identyczne umiejętności, które różnią się tylko możliwością władania danym rodzajem broni. Jedni bohaterowie lepiej radzą sobie z potężnymi mieczami, inni lubują się w lekkich szablach, a każda rasa posiada po 4 unikalne dla siebie narzędzia mordu. Co ciekawe, im dłużej bohater posługuje się jednym rodzajem broni, tym lepiej sobie z nim radzi i zadaje nim większe obrażenia. Zmiana oręża jest więc równoznaczna ze zdobywaniem doświadczenia w jego użytkowaniu. Każda postać może jednocześnie nosić przy sobie kilka rodzajów broni i dowolnie zmieniać je w trakcie walki.

Świat gry cechuje się sporą różnorodnością - twórcy stworzyli między innymi zalesione tereny, wioski, wysuszone ziemie czy też ponure lochy. Każde środowisko jest bardzo obszerne i oferuje odmienne warunki pogodowe, dzięki temu gracz nie ma wrażenia powtarzalności i wtórności. Dodatkowo producenci stworzyli także mniejsze areny, na których można toczyć boje między graczami w układzie 5 na 5 lub 10 na 10 osób.

Oprawa graficzna uległa znacznej poprawie względem pierwszej części. Tekstury i modele postaci są wysokiej rozdzielczości, a całość zalicza się do graficznej czołówki w gatunku gier MMO.

Produkcja przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych odbiorców, gdyż cechuje się wielką dawką brutalności. Jedną z ciekawostek dotyczących Archlord 2 jest fakt, że kilka utworów do gry skomponował sam Cris Velasco, który pracował przy takich markach jak: Borderlands, Mass Effect czy God of War.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Archlord II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Archlord II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łącze internetowe
Archlord II – ruszyły otwarte beta testy
Archlord II – ruszyły otwarte beta testy

wiadomość8 lipca 2014

W Europie i Ameryce ruszyły dziś otwarte beta testy gry Archlord II – brutalnego MMORPG od koreańskiego studia Webzen. Nowa faza rozwoju tego tytułu cechuje się podniesionym limitem poziomu postaci, nowymi aktywnościami i sporą liczbą poprawek.

Przegląd MMO (21/04/2014) – m.in. ArcheAge, Archlord II, The Elder Scrolls Online
Przegląd MMO (21/04/2014) – m.in. ArcheAge, Archlord II, The Elder Scrolls Online

wiadomość21 kwietnia 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. początki alfa-testów ArcheAge, start zapisów do zamkniętych beta-testów Archlord II oraz niedawne problemy The Elder Scrolls Online.

Przegląd MMO (24/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic
Przegląd MMO (24/03/2014) – m.in. Guild Wars 2, EverQuest Next Landmark, Star Wars: The Old Republic

wiadomość24 marca 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zwieńczenie pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, startujące niebawem beta-testy EverQuest Next Landmark oraz nadchodzące rozszerzenie Star Wars: The Old Republic.

Archlord II – zapowiedź premiery w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej
Archlord II – zapowiedź premiery w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej

wiadomość18 marca 2014

Firma Webzen Inc. zapowiada premierę Archlord II – darmowego PvP MMORPG – w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej. Gra będzie dostępna w języku angielskim, francuskim i niemieckim jeszcze w tym roku. Znane są także wymagania sprzętowe.

Przegląd MMO (23/02/2014) – m.in. ArcheAge, Gloria Victis, World of Warcraft: Warlords of Draenor
Przegląd MMO (23/02/2014) – m.in. ArcheAge, Gloria Victis, World of Warcraft: Warlords of Draenor

wiadomość23 lutego 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie beta-testów rosyjskiego ArcheAge, zielone światło na Steam dla Gloria Victis oraz najnowsze szczegóły na temat dodatku Warlords of Draenor.