Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2013, 19:00

Przegląd MMO (26/10/2013) – m.in. Black Desert, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. charakterystyczny tryb PvP w Black Desert, start zapisów do bety EverQuest Next Landmark oraz najnowszą aktualizację Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze doniesienia dotyczące trybu PvP w Black Desert, rozpoczęcie zapisów do beta-testów EverQuest Next Landmark, a także tajemniczą zawartość najnowszej aktualizacji Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o takich grach jak Archlord 2, DC Universe Online, Dragon Nest oraz Life is Feudal.

Black Desert

W ostatnim czasie w sieci pojawił się prawdziwy wysyp materiałów filmowych z Black Desert, gry MMORPG za którą stoi koreańskie studio Pearl Abyss. Znakomita większość z nich skupia się przede wszystkim na rozbudowanym trybie PvP, umożliwiającym m.in. prowadzenie masowych potyczek oraz oblężeń. Produkcja znajduje się obecnie w fazie zamkniętych beta-testów, stąd sporo jej elementów wciąż wymaga odrobiny pracy i poprawek (m.in. kreator wyglądu postaci). Nie znamy jeszcze dokładnej daty debiutu tytułu, choć najprawdopodobniej stanie się to dopiero w przyszłym roku. Poniżej znajdziecie kilka ze wspomnianych wideo:

  1. Oficjalna strona internetowa studia Pearl Abyss

EverQuest Next Landmark

Kilka dni temu ruszyły zapis do zamkniętych beta-testów najnowszego dziecka Sony Online Entertainment, czyli EverQuest Next Landmark. Chętni do wypróbowania produkcji powinni udać się pod ten adres, gdzie będą mogli dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Przedstawiciele studia nie zdradzili dotychczas, jak wielu wybrańców zostanie dopuszczonych do zabawy z Landmarkiem. Niewykluczone jednak, że testy będą miały bardzo intensywny charakter, bowiem sam tytuł ma zadebiutować jeszcze w grudniu bieżącego roku. Żywo zainteresowanych tematem odsyłamy do specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next Landmark

Guild Wars 2

29 października w świecie Tyrii zawita kolejna aktualizacja zatytułowana Tower of Nightmares. Dokładna zawartość uaktualnienia jest, póki co, owiana tajemnicą, zaś sami twórcy uchylają jedynie jej rąbka opisując ją w następujący sposób:

Toksyczne nasiono zostało zasiane.

Strzeżone przez magię, żywione złem, rośnie.

Wiemy jedynie, że fabuła Tower of Nightmares obracać się będzie wokół Kessex Hills, gdzie złowroga rasa Krait przygotowuje się do uwolnienia terroru o niespotykanej dotąd skali. Całą sprawę badać mają nekromantka Marjory Delaqua i Lady Kasmeer Meade, zaś graczowi przypadnie w udziale zaszczytna rola ich pomagiera.

Deweloperzy zdradzili także część nagród czekających na najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia. Będą to specjalny leczniczy spray oraz tajemniczy fragment kamienia Kraitów. Zwyczajowo również, w przeddzień debiutu aktualizacji przeprowadzony zostanie livestream, podczas którego członkowie zespołu ArenaNet wprowadzą graczy w tajniki zawartości Wieży Koszmarów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Archlord 2

W końcu poznaliśmy przybliżoną datę zachodniej premiery Archlord 2. Gra, nakładem firmy Webzen, trafi na europejskie i amerykańskie rynki już w przyszłym roku. Przedstawiciele dewelopera dodali również, że podanie konkretnego terminu debiutu produkcji to kwestia „najbliższej przyszłości”. Poniżej znajdziecie jeden z najnowszych zapisów z rozgrywki prowadzonej podczas koreańskich otwartych beta-testów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Archlord 2

DC Universe Online

DC Universe Online przejdzie w najbliższym czasie prawdziwą kurację odmładzającą. Wszystko to za sprawą jej rychłego debiutu na konsoli PlayStation 4. Ulepszone zostaną nie tylko tekstury, lecz także cała gama innych elementów, takich jak np. światła i cienie. Oczywiście wszystkie wymienione zmiany trafią również do rąk posiadaczy pecetów. Poniżej krótki zwiastun tego co nas czeka.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DC Universe Online

Dragon Nest

Europejskie wydanie Dragon Nest wyraźnie nabiera tempa. Planowana wcześniej na grudzień aktualizacja zwiększająca maksymalny poziom doświadczenia do 50 została anulowana. Powód? Zamiast tego deweloperzy zdecydowali się od razu ustawić limit na 60 levelu. Więcej informacji na temat samej gry znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon Nest

Life is Feudal

W minionym tygodniu mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć na własne oczy jak prezentuje się Life is Feudal. Tytuł stanowiący powrót do tradycyjnego (czyli trudnego) nurtu MMORPG nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. W pierwszym oficjalnym zwiastunie twórcy gry prezentują wszystkie jego najważniejsze aspekty, które wyraźnie wskazują, że szykuje się produkcja skierowana do najbardziej wymagających i wytrwałych graczy. Cechy charakterystyczne Life is Feudal? Niemal nieograniczona swoboda, otwarty świat, skomplikowane PvP oraz rozbudowany crafting. Choć trzeba przyznać, że pod względem grafiki wypada on dość blado na tle konkurencji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Life is Feudal