Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Dragon Nest (PC)

Dragon Nest PC

Dragon Nest jest dynamiczną grą z gatunku MMORPG, stworzoną przez południowokoreańskie studio deweloperskie Eyedentity Games.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Dragon Nest (PC)

producent: Eyedentity Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2010

Dragon Nest to pierwsza gra w dorobku południowokoreańskiego studia Eyedentity Games. Prace nad tytułem toczyły się od 2007 roku. Deweloperzy postawili sobie za cel stworzyć pecetową grę MMORPG z „konsolowym” systemem sterowania i rozgrywki. Tytuł zadebiutował w marcu 2010 roku na rynku koreańskim. Kilka miesięcy później gra ukazała się w Chinach, a studio deweloperskie weszło w skład tamtejszego koncernu Shanda Games.

Akcja Dragon Nest osadzona jest w fantastycznej krainie Lagendia, stworzonej ongiś przez boginię Alteę. Niestety, bóstwo zostało zatrute przez swą zdradliwą siostrę – Vestinel. Jedyny ratunek dla Altei to magiczny kielich, który był źródłem trucizny. Ten jednak zaginął gdzieś w Lagendii... Zamieszkujący krainę herosi muszą odnaleźć kamienie mocy, dzięki którym będą w stanie na chwilę zbudzić boginię ze snu, a ta wskaże im miejsce, gdzie znajduje się kielich.

Jak przystało na grę MMORPG w Dragon Nest gracze kreują i rozwijają własnego bohatera. Twórcy przygotowali cztery klasy postaci – wojownik, łuczniczka, kleryk i czarodziejka (w niektórych wydaniach dochodzi również akademik), z których każda różni się umiejętnościami, wyposażeniem i wyglądem. Zabawa polega na wykonywaniu rozmaitych zadań zlecanych przez postaci niezależne i walce z potworami (PvE) bądź awatarami innych uczestników (PvP). Mechanika starć zaprojektowana została z myślą o bezproblemowej rozgrywce z wykorzystaniem różnych urządzeń sterujących, w tym konsolowych padów. Wyprowadzając ataki gracze nie muszą więc dokładnie celować w przeciwników.

Oprawa wizualna Dragon Nest wykonana została w stylistyce manga. Postaci kontrolowane przez graczy poruszają się w trójwymiarowym świecie, w którym dominują jaskrawe kolory. Jakość tekstur i animacji jest adekwatna to niewygórowanych wymagań sprzętowych gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Nest

Wymagania wiekowe Dragon Nest

odpowiednia dla każdego wieku

Przegląd MMO (26/10/2013) – m.in. Black Desert, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2
Przegląd MMO (26/10/2013) – m.in. Black Desert, EverQuest Next Landmark, Guild Wars 2

wiadomość26 października 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. charakterystyczny tryb PvP w Black Desert, start zapisów do bety EverQuest Next Landmark oraz najnowszą aktualizację Guild Wars 2.

Zapowiedziano Dragon Nest 2
Zapowiedziano Dragon Nest 2

wiadomość24 kwietnia 2013

Zapowiedziano Dragon Nest 2, czyli kontynuację popularnego MMORPG studia Eyedentity Games. W przeciwieństwie do pierwowzoru gra zaoferuje otwarty świat.