Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 14:13

EverQuest Next Landmark – wystartowały zapisy do beta testów

Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zapisów na beta testy gry MMO EverQuest Next Landmark. Debiut tytułu zaplanowano wstępnie na grudzień tego roku.

Ta okolica to obecnie pustkowie – jednak po tym, jak gracze dostaną w swoje ręce EverQuest Next Landmark, równie dobrze będziemy mogli zobaczyć w tym miejscu zikkurat z wiszącymi ogrodami. - EverQuest Next Landmark – wystartowały zapisy do beta testów - wiadomość - 2013-10-25
Ta okolica to obecnie pustkowie – jednak po tym, jak gracze dostaną w swoje ręce EverQuest Next Landmark, równie dobrze będziemy mogli zobaczyć w tym miejscu zikkurat z wiszącymi ogrodami.

Firmie Sony udało się zrobić sporo zamieszania wokół nowych gier z kultowej serii EverQuestEverQuest Next i jej spin-offu o nazwie EverQuest Next Landmark – toteż dzisiejsza wiadomość z pewnością zainteresuje niejednego miłośnika gatunku MMORPG. Otóż, wystartowały zapisy do beta testów drugiego spośród wspomnianych tytułów – chęć jego wypróbowania europejscy gracze mogą wyrazić tutaj. Warto wspomnieć przy tej okazji, że od dłuższego czasu trwa również nabór kandydatów do bety samego EverQuest Next. Możecie zgłosić się do niej również klikając na powyższe linki.

Niestety, nie zdradzono, ilu szczęśliwców zostanie wybranych do testowania dzieł studia Sony Online Entertainment, ani kiedy wybór ten zostanie dokonany. Wiele wskazuje na to, że więcej informacji na ten temat poznamy w przyszłym miesiącu, jakkolwiek już teraz wiadomo, że w pierwszej kolejności w swoje ręce dostaniemy EverQuest Next Landmark. Debiut tego tytułu wyznaczono bowiem na grudzień bieżącego roku, podczas gdy o EverQuest Next mówi się, że jest jeszcze „na wczesnym etapie rozwoju”.

Potyczka z golemem uzbrojonym w taką pieść może zaowocować jeszcze poważniejszym nadszarpnięciem stanu tych ruin. - EverQuest Next Landmark – wystartowały zapisy do beta testów - wiadomość - 2013-10-25
Potyczka z golemem uzbrojonym w taką pieść może zaowocować jeszcze poważniejszym nadszarpnięciem stanu tych ruin.

Nie zaszkodzi przypomnieć, że po EverQuest Next możemy spodziewać się wielu innowacji dla gatunku MMORPG. Należy do nich chociażby podlegające zniszczeniom otoczenie, zbudowane z vokseli – będziemy mogli rujnować budynki, a nawet przemodelowywać rzeźbę terenu (do tego stopnia, że możliwe stanie się dokopanie do podziemnego świata, dorównującego rozległością temu na powierzchni). Warto też zwrócić uwagę na zręcznościowy system walki, a także dynamicznie zmieniający się świat (np. pod względem geopolitycznym), reagujący na poczynania graczy.

Landmark, wypuszczone przed samym EverQuest Next, będzie miało charakter przystawki do głównego dania – zaoferuje sporą część mechanizmów z właściwej produkcji, lecz zostanie pozbawione wątku fabularnego. Innymi słowy, dostaniemy darmowy sandbox, pozwalający na swobodne modelowanie świata i stawianie w nim własnych budowli. Dzięki takiemu rozwiązaniu deweloperzy dopracują i lepiej ukształtują zasadniczą grę, natomiast gracze otrzymają pole do popisu, jako że ich najciekawsze kreacje w uniwersum Norrath. Co więcej, w dalszym ciągu można udzielać odpowiedzi w ankiecie, którą Sony Online Entertainment przygotowało, by EverQuest Next w jak największym stopniu odpowiadało oczekiwaniom odbiorców.