Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPCANDSwitchPS4WiiUXONEiOS
Okładka Octodad: Dadliest Catch (PSV)
OkładkaOctodad: Dadliest Catch (PSV)

Octodad: Dadliest Catch

Octodad: Dadliest Catch jest sequelem wydanej w 2010 roku przygodówki Octodad autorstwa studentów z uniwersytetu DePaul. Tytułowy bohater wciąż stara się ukryć swą naturę ośmiornicy, a gdy podejrzliwa żona nalega na wizytę w oceanarium demaskacja głowonoga wisi w powietrzu.

Przygodowe | TPP | elementy logiczne | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie

Octodad: Dadliest Catch Premiera

30sty2014

PC

23kwi2014

PS4

26maj2015

PSV

26sie2015

XONE

29paź2015

iOS WiiU

4lis2015

AND

9lis2017

Switch

Octodad: Dadliest Catch to komercyjna kontynuacja nieszablonowej przygodówki Octodad, stworzonej przez grupę studentów z uniwersytetu DePaul, w ramach uczelnianego projektu. Produkcją sequela zajęło się niezależne studio Young Horses, założone przez twórców pierwowzoru na czele z Kevinem Zuhnem i Chrisem Stallmanem. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który ukazał się wyłącznie na komputerach PC, druga część gry trafiła z pewnym opóźnieniem także na szereg innych platform sprzętowych, w tym na konsole i urządzenia mobilne. Tytuł oferuje ponadto bogate funkcje społecznościowe.

Fabuła

Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w Octodad. Tytułowy bohater w dalszym ciągu skrzętnie ukrywa przed rodziną fakt, że jest ośmiornicą. Niestety, jego podejrzliwa żona nalega na wycieczkę do oceanarium, aby sprawdzić reakcję męża na spotkanie z podobnymi mu stworzeniami. Ryzyko dekonspiracji rośnie z każdą chwilą, a rolą gracza jest kierowanie poczynaniami protagonisty w taki sposób, aby prawda o jego naturze nie wyszła na jaw.

Mechanika

Podobnie jak w pierwszej odsłonie cyklu, rozgrywka w Octodad: Dadliest Catch łączy elementy gry przygodowej, logicznej oraz zręcznościowej. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowemu bohaterowi w wykonywaniu zadań, które dla człowieka mogą wydawać się banalnie proste, jednak dla ośmiornicy stanowią poważne wyzwanie. Zabawa polega na kontrolowaniu ruchów głowonoga, co mocno utrudnia fakt, że gracz steruje każdą z kończyn ośmiornicy oddzielnie, co w praktyce wymaga dużej koncentracji i koordynacji. W wykonywaniu poszczególnych zadań przydatne bywają również naturalne umiejętności ośmiornicy (np. wielka siła), choć posługiwanie się nimi w towarzystwie postronnych świadków zwiększa ryzyko zdemaskowania bohatera.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem, Octodad: Dadliest Catch na PC, PS4 itd. odznacza się przede wszystkim zdecydowanie lepszej jakości oprawą wizualną. Twórcy poprawili również szereg elementów związanych z silnikiem fizycznym, dzięki czemu poruszanie kończynami bohatera jest teraz bardziej przewidywalne i łatwiejsze do opanowania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Octodad: Dadliest Catch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Octodad: Dadliest Catch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PlayStation Vita

PlayStation Vita

PC
PS4
PSV
WiiU
XONE
iOS
AND
Switch