Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2015, 09:58

autor: Góral

Octodad: Dadliest Catch sprzedało się w około 500 tys. sztuk

Niezależna gra Octodad: Dadliest Catch autorstwa studia Young Horses sprzedała się w nakładzie blisko 500 tys. egzemplarzy, generując prawie 5 mln dolarów przychodu - poinformował deweloper. Przy okazji opublikowano infografikę, zdradzającą inne ciekawostki dotyczącego tego projektu.

Twórcy Octodad: Dadliest Catch obchodzą pierwszą rocznicę wydania produkcji i z tej okazji podzielili się ciekawą infografiką podsumowującą dotychczasowe osiągnięcia gry. Okazało się, że w tym czasie rozeszło się ponad 459 tys. egzemplarzy tytułu, w sporej części na komputerach osobistych (61,1% w porównaniu do 32,6% na PlayStation 4). Dzięki temu dziewięcioosobowe studio Young Horses, któremu wyprodukowanie gry zajęło 28 tys. godzin, uzyskało przychód w wysokości niemal 5 mln dolarów (dokładnie 4 902 945 dolarów). W tym przypadku PC-towa wersja odpowiada za nieco ponad połowę tej kwoty, a edycja na konsolę PlayStation 4 wygenerowała 39,2%.

Octodad zarobił na ślub i huczne wesele. - Octodad: Dadliest Catch sprzedało się w około 500 tys. sztuk - wiadomość - 2015-02-02
Octodad zarobił na ślub i huczne wesele.
Octodad: Dadliest Catch w skrócie:
  • Gatunek: zręcznościowa przygodówka
  • Deweloper: Young Horses
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4
  • Data premiery: 30 stycznia 2014 roku (PC), 22 kwiecień 2014 roku (PS4)

Z innych statystyk warto wspomnieć, że nagrania wideo związane z Octodad: Dadliest Catch wygenerowały ponad 200 mln odsłon w serwisie YouTube, a najpopularniejszy let’s play nagrał słynny PewDiePie. Co ciekawe tylko 37% graczy dotarło do końca kampanii, a aż 40% PC-towców używało podczas zabawy pada.

Jednocześnie deweloperzy przyznali się, że tak naprawdę nie jest to jakaś szczególna gra, przynajmniej jeżeli chodzi o przyjęcie jej przez media. Średnia ocen w serwisie Metacritic w przypadku obu wersji wynosi bowiem 69 punktów, tytuł nie otrzymał żadnego znaczącego odznaczenia, a mimo wszystko okazał się sukcesem.

Octodad: Dadliest Catch to niezależna produkcja, w której wcielamy się ośmiornicę, starającą się ukryć przed swoją ludzką rodziną, że tak naprawdę jest morskim stworzeniem. Tytuł wyróżnia się niecodziennym, trudnym sterowaniem, przez które gracz chcąc nie chcąc często wywołuje zabawne sytuacje. Produkcja dostępna jest na komputerach PC i konsoli PlayStation 4.

Octodad: Dadliest Catch – infografika. - Octodad: Dadliest Catch sprzedało się w około 500 tys. sztuk - wiadomość - 2015-02-02
Octodad: Dadliest Catch – infografika.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Octodad: Dadliest Catch

Octodad: Dadliest Catch