Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX3603DSWiiUWiiNDS
Okładka Phineas & Ferb: Quest for Cool Stuff (X360)
OkładkaPhineas & Ferb: Quest for Cool Stuff (X360)

Phineas & Ferb: Quest for Cool Stuff

Zręcznościowa produkcja platformowa oparta na popularnym serialu animowanym stacji Disney Channel. Tytuł posiada wiele trybów gry, a także możliwość zbudowania pojazdu A.T.T. (All-Terrain Transformatron), którym następnie można dostać się w niedostępne wcześniej miejsca.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phineas & Ferb: Quest for Cool Stuff Premiera

27sie2013

X360 WiiU Wii 3DS NDS

Phineas & Ferb: Quest for Cool Stuff to kolejna produkcja oparta na popularnym serialu animowanym stacji telewizyjnej Disney Channel. Za tytuł odpowiada studio Behaviour Interactive, które na swoim koncie ma inne gry oparte na znanych licencjach filmowych (Rango, Merida Waleczna).

Phineas i Ferb odpoczywają na wakacjach, a gracz towarzyszy im w codziennych przygodach i zabawach, podczas których zdobywają przeróżne rzeczy i nagrody. Historia podzielona jest na cztery epizody rozgrywające się w innych lokalizacjach.

Rozgrywka odbywa się w kilku trybach i prezentuje typowe podejście do gier platformowych 2,5 D. Na chętnych czeka więc wiele zręcznościowych układów, w których trzeba wykazać się zwinnymi palcami, gdyż plansze zapełnione są wszelką maścią pułapek i wrogów. Od strzelających laserów po kolce wystające z ziemi. Gameplay urozmaicany jest prostymi zagadkami logicznymi polegającymi zazwyczaj na przesuwaniu bloków w odpowiednie miejsca. Dodatkową atrakcja jest budowanie pojazdu A.T.T. (All-Terrain Transformatron). Żeby rozpocząć jego składanie należy najpierw znaleźć lub kupić odpowiednie części. Gotową maszynę można pomalować, ewentualnie modyfikować ją o kolejne ulepszenia, np. dodatkowe wiertło czy dopalacz. Dzięki pojazdowi można się później dostać w niedostępne wcześniej miejsca.

Gracz może wcielić się w jedną z kilku grywalnych postaci. Twórcy udostępnili takich bohaterów jak: Phineas, Ferb czy Perry/Agent P. Na naszej drodze spotkamy pozostałe osoby znane z serialu animowanego, w tym Dr. Doofenshmirtza, Candace, Isabelle, Buforda i Baljeeta.

Zdobyte przedmioty można dowoli przeglądać i podziwiać w Museum of Cool. Do odnalezienia czekają między innymi artefakty z zaginionej Atlantydy, pierwsze koło wytworzone z kamienia i inne.

Oprawa graficzna podtrzymuje styl znany z kreskówki. Nie jest to zaawansowana technologicznie produkcja, ale cechuje się niezłym, kolorowym stylem, który przypadnie do gustu najmłodszym użytkownikom konsol.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Phineas & Ferb: Quest for Cool Stuff: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
WiiU
Wii
3DS
NDS