Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDSPS3PCX360Wii
Okładka Planet 51 (NDS)

Planet 51

Planet 51 to gra oparta na filmie animowanym o tym samym tytule. Wcielając się w ziemskiego astronautę usiłujemy opuścić tytułową, niegościnną planetę, na której prawie wszyscy traktują nas jak Obcego.

Wyścigi

Okładka Planet 51 (NDS)

producent: Pyro Studios

wydawca: SEGA

data premiery gry:

anulowana

PC

17lis2009

Wii NDS X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Planet 51 to gra autorstwa firmy deweloperskiej Pyro Studios (Commandos, Praetorians), oparta na filmie animowanym o tym samym tytule. Co ciekawe, wspomniany film powstał w biurach studia animacji Ilion, nota bene założonego w 2002 roku przez właścicieli Pyro Studios.

Tytułowa Planeta 51 zamieszkana jest przez miłe, zielone stworzenia paranoicznie obawiające się inwazji Obcych. Na tej właśnie planecie ląduje ziemski statek kosmiczny, dowodzony przez kapitana Charlesa „Chucka” Bakera. Paradoksalnie wydarzenie to zostaje uznane za początek inwazji, a nasz pobratymiec uwięziony i traktowany jak „wróg publiczny numer 1”.

Opisywana gra oferuje rozgrywkę opartą na różnorodnych misjach, zlecanych przez bohaterów znanych z filmu, podczas których bierzemy udział w wyścigach mających na celu odnalezienie części rakiety Chucka. Wszystko to prowadzić ma oczywiście do opuszczenia niezbyt przyjaznej Planety 51. W przypadku porażki, nasz bohater może stać się niestety kolejnym eksponatem w lokalnym Muzeum Osobliwości.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Planet 51

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Sega i Pyro Studios stworzą grę na podstawie filmu Planet 51
Sega i Pyro Studios stworzą grę na podstawie filmu Planet 51

wiadomość26 lutego 2009

Firmy Sega oraz Pyro Studios podpisały porozumienie, na mocy którego wyprodukowana zostanie gra oparta na nadciągającym filmie animowanym o tytule Planet 51. Dzieło zostanie wydane w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3, a także Nintendo Wii i DS.

Wii
NDS
X360
PS3
PC