Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Super Mario 64 DS (NDS)
OkładkaSuper Mario 64 DS (NDS)

Super Mario 64 DS NDS

Super Mario 64 DS to konwersja pierwszej trójwymiarowej platformówki wydanej w roku 1996 na konsolę Nintendo 64. Wprowadzenie usprawnień graficznych, nowych misji oraz ekranu dotykowego udanie odświeżyło tę nieco przykurzoną pozycję.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario 64 DS Premiera NDS

20listopada2004

pudełko PL

11marca2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Mario 64 DS

New Super Mario Bros.

Scooby-Doo! First Frights

Rayman

Super Mario 64 DS to konwersja pierwszej trójwymiarowej platformówki wydanej w roku 1996 na konsolę Nintendo 64. Wprowadzenie usprawnień graficznych, nowych misji oraz ekranu dotykowego udanie odświeżyło tę nieco przykurzoną pozycję. Super Mario 64 DS wyprodukowała i wydała znana chyba wszystkim, firma Nintendo.

Kierując poczynaniami aż czterech postaci (Mario, Luigi, Wario i Yoshi) musimy ustalić kto i dlaczego wyludnił zamek zamieszkiwany przez Księżniczkę Brzoskwinkę, której próba zorganizowania wielkiego balu spełzła tym samym na niczym. Zaskoczeni ciszą i brakiem przyjaciół bohaterowie rozpoczynają podróż przez dziesiątki niebezpiecznych krain, zapełnionych przez pomagierów Bowsera, bo to właśnie stary żółw odpowiedzialny jest za ten cały bałagan.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, wersja DS pozwala sterować czterema postaciami jednocześnie. Przełączając się pomiędzy nimi, wykorzystując tym samym ich umiejętności, pokonujemy kolejne przygotowane przez Bowsera przeszkody. Yoshi potrafi połykać wrogów i nimi strzelać, co może być pomocne w przypadku zablokowanych przejść. Mario zna sztuki walki, a możliwość odbijania się od ścian umożliwi mu dotarcie do wysoko położonych miejsc. Wielka siła złego brata Mario, zwanego Wario skruszy każde bloki skalne, a skoki Luigiego są dobre na każdą rozpadlinę. Oprócz tego, w niektórych lokacjach natkniemy się na Kwiaty Mocy, które wzbogacą bohaterów w tajemne umiejętności, takie jak niewidzialność, czy ognisty oddech. Autorzy przygotowali dla graczy kilkadziesiąt nieźle zaprojektowanych poziomów, rozmieszczonych w kilkunastu zróżnicowanych sceneriach. Drugim ważnym zadaniem, obok pokonania Bowsera i uwolnienia Księżniczki Brzoskwinki, jest odnalezienie 150 gwiazdek, odblokowujących wiele ciekawych bonusów.

Kolejną nowością w stosunku do wersji na N64 jest wykorzystanie ekranu dotykowego, którego obecność pozwoliła twórcom na stworzenie kilkunastu arcyciekawych mini-gier. Do najciekawszych należy rozbrajanie bomb na czas, co przy użyciu stylusa jest bardzo proste, a jednocześnie interesujące. Dla fanów trybów wieloosobowych przygotowano takowy, w którym może uczestniczyć do czterech graczy. Co ciekawe wymagany jest do tego jedynie jeden cart z grą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Mario 64 DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.