Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Super Mario 64 DS (NDS)

Super Mario 64 DS NDS

Super Mario 64 DS to konwersja pierwszej trójwymiarowej platformówki wydanej w roku 1996 na konsolę Nintendo 64. Wprowadzenie usprawnień graficznych, nowych misji oraz ekranu dotykowego udanie odświeżyło tę nieco przykurzoną pozycję.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Super Mario 64 DS (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

20listopada2004

11marca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario 64 DS to konwersja pierwszej trójwymiarowej platformówki wydanej w roku 1996 na konsolę Nintendo 64. Wprowadzenie usprawnień graficznych, nowych misji oraz ekranu dotykowego udanie odświeżyło tę nieco przykurzoną pozycję. Super Mario 64 DS wyprodukowała i wydała znana chyba wszystkim, firma Nintendo.

Kierując poczynaniami aż czterech postaci (Mario, Luigi, Wario i Yoshi) musimy ustalić kto i dlaczego wyludnił zamek zamieszkiwany przez Księżniczkę Brzoskwinkę, której próba zorganizowania wielkiego balu spełzła tym samym na niczym. Zaskoczeni ciszą i brakiem przyjaciół bohaterowie rozpoczynają podróż przez dziesiątki niebezpiecznych krain, zapełnionych przez pomagierów Bowsera, bo to właśnie stary żółw odpowiedzialny jest za ten cały bałagan.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, wersja DS pozwala sterować czterema postaciami jednocześnie. Przełączając się pomiędzy nimi, wykorzystując tym samym ich umiejętności, pokonujemy kolejne przygotowane przez Bowsera przeszkody. Yoshi potrafi połykać wrogów i nimi strzelać, co może być pomocne w przypadku zablokowanych przejść. Mario zna sztuki walki, a możliwość odbijania się od ścian umożliwi mu dotarcie do wysoko położonych miejsc. Wielka siła złego brata Mario, zwanego Wario skruszy każde bloki skalne, a skoki Luigiego są dobre na każdą rozpadlinę. Oprócz tego, w niektórych lokacjach natkniemy się na Kwiaty Mocy, które wzbogacą bohaterów w tajemne umiejętności, takie jak niewidzialność, czy ognisty oddech. Autorzy przygotowali dla graczy kilkadziesiąt nieźle zaprojektowanych poziomów, rozmieszczonych w kilkunastu zróżnicowanych sceneriach. Drugim ważnym zadaniem, obok pokonania Bowsera i uwolnienia Księżniczki Brzoskwinki, jest odnalezienie 150 gwiazdek, odblokowujących wiele ciekawych bonusów.

Kolejną nowością w stosunku do wersji na N64 jest wykorzystanie ekranu dotykowego, którego obecność pozwoliła twórcom na stworzenie kilkunastu arcyciekawych mini-gier. Do najciekawszych należy rozbrajanie bomb na czas, co przy użyciu stylusa jest bardzo proste, a jednocześnie interesujące. Dla fanów trybów wieloosobowych przygotowano takowy, w którym może uczestniczyć do czterech graczy. Co ciekawe wymagany jest do tego jedynie jeden cart z grą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Mario 64 DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Super Mario 64 - Nintendo walczy z fanowską wersją gry na PC
Super Mario 64 - Nintendo walczy z fanowską wersją gry na PC

wiadomość10 maja 2020

Prawnicy Nintendo próbują wyeliminować z sieci nieoficjalną konwersję Super Mario 64 na PC. Projekt jest szalenie imponujący i bardziej przypomina komercyjną grę niż fanowską produkcję.

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Mario i jego 10 rekordów Guinnessa
Mario i jego 10 rekordów Guinnessa

wiadomość22 maja 2010

Najsłynniejszym hydraulikiem świata jest i będzie (mimo starań modela Piotra Adamskiego) sympatyczny Mario, którego najnowsze przygody – gra Super Mario Galaxy 2 – pojawią się na rynku już w czerwcu. Z tej okazji „graczowska” edycja tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa przypomina najważniejsze rekordy wąsatego Włocha.