Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Pierwsze DLC do Borderlands, udanej gry akcji łączącej strzelaninę z RPG-iem, przygotowanej przez studio Gearbox Software. Podobnie jak podstawowej wersji, akcja The Zombie Island Of Dr.

To jest dodatek do gry Borderlands.

Akcji | FPP | science fiction | zombie | postapokalipsa | FPS | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter

Okładka Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned (PC)

data premiery gry:

24lis2009

X360 PS3

9gru2009

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Zombie Island Of Dr. Ned to tytuł pierwszego rozszerzenia DLC do wydanej w październiku 2009 roku gry Borderlands, łączącej w sobie elementy efektownej strzelaniny FPP oraz prostego RPG-a. Za przygotowanie tego dodatku odpowiedzialne jest studio deweloperskie Gearbox Software.

W omawianej produkcji ponownie trafiamy na utrzymaną w postapokaliptycznych klimatach planetę o nazwie Pandora. Po zainstalowaniu dodatku otrzymujemy wiadomość o możliwości przeniesienia się do zlokalizowanego na bagnach niewielkiego miasteczka Jakobs Cove. Tam z kolei odkrywamy, że niejaki doktor Ned przypadkowo przemienił wszystkich robotników korporacji Jakobs w bezmyślne zombiaki. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie sposobu na przywrócenie normalności. W porównaniu z podstawową wersją gry całość okraszono jeszcze większą porcją czarnego humoru, a główny wątek fabularny jest wyraźnie inspirowany słynną Wyspą doktora Moreau.

Na naszej drodze stają przede wszystkim różne odmiany zombie. Potwory potrafią biegać, pełzać i skakać, a w repertuarze ich ataków znalazło się wypluwanie kwasu czy detonowanie wybranych części swojego ciała. Oprócz zombie spotykamy również stwory określane mianem Tankensteinów, wzorowane na klasycznej postaci Frankensteina. W The Zombie Island Of Dr. Ned nie zabrakło też nowych bossów, jak chociażby wytrzymałego przeciwnika z wielką dynią na głowie. Dodatek wprowadza do rozgrywki nowe, rzadkie przedmioty oraz kilka interesujących narzędzi zagłady nabywanych w specjalnie wyznaczonych do tego celu punktach (Jakobs Brand Vending Machines).

Opisywana produkcja zapewnia od sześciu do dziesięciu godzin zabawy. Oprócz kilku głównych questów mamy także do rozwiązania kilkadziesiąt misji pobocznych. Warto zaznaczyć, że rozszerzenie to zarezerwowane jest dla bardziej rozwiniętych postaci, gdyż przed wyruszeniem do nowej strefy muszą się one znajdować na co najmniej dziesiątym poziomie doświadczenia. Poza tym ograniczeniem, poziom trudności The Zombie Island Of Dr. Nedautomatycznie dostosowuje się do naszego stanu zaawansowania w podstawowej wersji gry.

Oprawa The Zombie Island Of Dr. Ned utrzymana jest w zdecydowanie bardziej mrocznej stylistyce aniżeli miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji Borderlands. W trakcie gry oprócz badania uliczek miasteczka wybieramy się też między innymi na cmentarzysko i zwiedzamy podziemne kompleksy jaskiń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Gry podobne do Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Klasyfikacja PEGI Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Seria Counter-Strike i Borderlands o 75% taniej na Steam

wiadomość26 sierpnia 2011

W ramach weekendowej promocji w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam, obniżki doczekały się kolejne produkcje. Tym razem jest to gra Borderlands ze wszystkimi dodatkami DLC oraz kilka tytułów z serii Counter-Strike.

Borderlands taniej na Steamie

wiadomość14 kwietnia 2011

Czternasty kwietnia, to kolejny dzień przecen gier 2K Games na Steamie, a zarazem okazja by nabyć produkty z serii Borderlands za 25% standardowej ceny. Najwięcej oszczędzimy kupując oddzielnie podstawową wersję gry i dodatki. Jeżeli jednak zdecydujecie się na wersję GOTY dołączycie tym samym do Duke Nukem Forever: First Access Club, co zagwarantuje Wam dostęp do ekskluzywnych materiałów związanych z nowym Duke’m, oraz będziecie mieli okazję wcześniej pograć w demo.

Specjalna edycja Bordelands z dodatkową atrakcją dla fanów Duke Nukem Forever
Specjalna edycja Bordelands z dodatkową atrakcją dla fanów Duke Nukem Forever

wiadomość5 października 2010

Firmy 2K Games oraz Gearbox Software poinformowały, że w pudełku z Borderlands – Game of the Year Edition zawarty zostanie specjalny certyfikat, pozwalający nabywcy dołączyć do Duke Nukem Forever – First Access Club. Osoby, które wejdą w ten sposób do grona członków klubu uzyskają dostęp do szeregu atrakcji, a w przyszłości także do wersji demonstracyjnej najnowszych przygód Księcia.

Darmowa aktualizacja zwiększy maksymalny poziom doświadczenia w Borderlands
Darmowa aktualizacja zwiększy maksymalny poziom doświadczenia w Borderlands

wiadomość6 września 2010

Choć najważniejszą wiadomością firmy Gearbox Software na PAX 2010 była zapowiedź wznowienia projektu Duke Nukem Forever, to nie zapomniała ona o swoich pozostałych produkcjach. Wypowiedziano się między innymi na temat gry Borderlands, która za kilka tygodni doczeka się swojego czwartego dodatku DLC.

Specjalna edycja Borderlands trafi do sklepów w październiku
Specjalna edycja Borderlands trafi do sklepów w październiku

wiadomość31 sierpnia 2010

Przedstawiciel studia Gearbox Software poinformował na kanale Twitter, że w październiku w sklepach pojawi się specjalna edycja Borderlands, opatrzona nazwą Game of the Year. Jak można się spodziewać w pudełku znajdziemy podstawową wersję produkcji oraz cztery dodatki DLC. Wydanie trafi zarówno na komputery osobiste jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

X360
PS3
PC