Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Kryminalne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce kryminalne.

PC
PC Windows33 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 417 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE13
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS10
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch16
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

kryminalne
Heavy Rain
Heavy Rain

Przygodowe 23 lutego 2010

Heavy Rain to gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego thrillera, w której celem jest złapanie seryjnego mordercy. Za produkcję odpowiada studio Quantic Dream znane między innymi z Fahrenheit czy Detroit: Become Human.

PCPS4PS3

Judgment
Judgment

Akcji 25 czerwca 2019

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w detektywa prowadzącego skomplikowane śledztwa kryminalne. Judgment zostało stworzone przez autorów popularnej serii Yakuza, czyli Ryu Ga Gotoku Studio. Jako były prawnik Takayuki Yagami zajmujemy się ściganiem przestępców.

PCPS5XSXPS4

Pendrive znaleziony w trawie
Pendrive znaleziony w trawie

Logiczne 29 stycznia 2021

Wymykająca się klasyfikacji gatunkowej produkcja, za której opracowaniem stoi Marcin Borkowski. W grze Pendrive znaleziony w trawie wcielamy się w policjanta, którego zadaniem jest zbadanie pendrive'a znalezionego w miejscu potencjalnej zbrodni.

PC

Lost Judgment
Lost Judgment

Akcji 24 września 2021

Spin-off popularnej serii Yakuza, a zarazem sequel do ciepło przyjętego Judgment z 2019 roku. W Lost Judgment głównym bohaterem ponownie jest Takayuki Yagami, prywatny detektyw badający sprawę tajemniczego morderstwa w Yokohamie.

PCPS5XSXPS4XONE

Dance of Death: Du Lac & Fey
Dance of Death: Du Lac & Fey

Przygodowe 5 kwietnia 2019

Osadzona w XIX-wiecznym Londynie przygodówka point-and-click, w której elementy fantastyczne rodem z legend arturiańskich przeplatają się z wątkiem kryminalnym inspirowanym prawdziwą historią Kuby Rozpruwacza. Za stworzenie gry odpowiadają deweloperzy ze studia Salix Games.

PCXONESwitch

American Fugitive
American Fugitive

Akcji 21 maja 2019

Ukazana z lotu ptaka gra akcji z otwartym światem, w której trafiamy do USA z lat 80. XX wieku. Głównym bohaterem American Fugitive jest Will Riley; protagonista ucieka z więzienia, by odnaleźć mordercę swojego ojca. W trakcie zabawy realizujemy rozmaite zadania zlecane przez przedstawicieli przestępczego światka, stopniowo przenikając w ich szeregi.

PCPS4XONESwitch

Narcos: Rise of the Cartels
Narcos: Rise of the Cartels

Strategiczne 19 listopada 2019

Strategia turowa opracowana przez studio Kuju Entertainment na zlecenie firm Curve Digital oraz Gaumont International Television. Narcos: Rise of the Cartels jest grą opartą na licencji popularnego serialu pod tym samym tytułem, dostępnego na platformie Netflix.

PCPS4XONESwitch

Backbone
Backbone

Przygodowe 8 czerwca 2021

Przygodówka 2D z elementami skradanki w stylistyce noir, w której trafiamy do Vancouver zamieszkałego przez antropomorficzne zwierzęta. W trakcie zabawy w Backbone wcielamy się w szopa Howarda Lotora, prywatnego detektywa podejmującego się rozmaitych zleceń.

PCPS5PS4XONESwitch

Blacksad: Under the Skin
Blacksad: Under the Skin

Przygodowe 5 listopada 2019

Przygodowa gra point-and-click w klimacie noir, opracowana przez uznane Pendulo Studios (twórców serii Runaway). Bohaterem Blacksad: Under the Skin jest antropomorficzny czarny kot parający się zawodem detektywa. Postać ta zadebiutowała w komiksie Blacksad francuskiego wydawnictwa Dargaud.

PCPS4XONESwitch

Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases
Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases

Przygodowe 27 września 2021

Detektywistyczna przygodówka oparta na twórczości Agathy Christie. W Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases wcielamy się w młodego Herkulesa Poirota, którego zadaniem jest rozwikłanie zagadki morderstwa jednego z uczestników przyjęcia w domu rodziny Van den Bosch.

PCPS4XONESwitch

Past Cure
Past Cure

Akcji 23 lutego 2018

Inspirowana filmem Incepcja trzecioosobowa gra akcji z elementami skradanki i horroru, będąca debiutanckim dziełem niemieckiego Phantom 8 Studio. Głównym bohaterem Past Cure jest były żołnierz imieniem Ian, który przez lata był przetrzymywany w więzieniu i poddawany tajemniczym eksperymentom.

PCPS4XONE

CodeRed: Agent Sarah's Story
CodeRed: Agent Sarah's Story

Przygodowe 2024 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Detektywistyczna przygodówka point-and-click polskiego studia LivinThing. W CodeRed: Agent Sarah’s Story wcielamy się postać agentki specjalnej FBI i prowadzimy szeroko zakrojone śledztwo. Ma ono na celu ujęcie niezwykle groźnego przestępcy, planującego zdetonowanie bomby na terenie Nowego Jorku.

PC

Coffee Noir
Coffee Noir

Strategiczne 30 września 2021

Coffee Noir jest hybrydą ekonomicznej gry strategicznej i detektywistyczną visual novel w klimacie noir, w której zarządzamy firmą produkującą kawę w Neo-Londynie. Jest to debiut polskiego studia DOJI.

PC

Batman: Arkham Underworld
Batman: Arkham Underworld

Strategiczne 14 lipca 2016

Stworzony z myślą o platformach mobilnych strategiczny spin-off bestsellerowej serii gier z Batmanem w roli głównej, rozwijanej od 2009 roku przez firmę Warner Bros. W grze stajemy w szranki z samym Mrocznym Rycerzem oraz stróżami prawa z miasta Gotham, starając się uczynić z tej metropolii prawdziwą jaskinię kryminalistów. Podczas zabawy wcielamy się w mafijnego bossa, którego ambicją jest zostać królem przestępczego podziemia Gotham City.

ANDiOS

June's Journey
June's Journey

Przygodowe 1 marca 2017

June’s Journey to darmowa gra przygodowa typu hidden object, wyprodukowana przez niemieckie studio Wooga. Wciel się w tytułową bohaterkę i odszukaj winnego zbrodni, popełnionej w jej rodzinnym domu w Nowym Jorku.

ANDiOSWWW

Conway: Disappearance at Dahlia View
Conway: Disappearance at Dahlia View

Przygodowe 2 listopada 2021

Conway: Disappearance at Dahlia View to detektywistyczna przygodówka, w której jako emerytowany detektyw staramy się rozwikłać zagadkę zaginięcia ośmioletniej dziewczynki. Obserwujemy sąsiadów i szukamy wskazówek, by móc zacząć przesłuchiwać podejrzanych.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Law & Order: Legacies
Law & Order: Legacies

Przygodowe 25 stycznia 2012

Gra przygodowa bazująca na popularnym amerykańskim serialu kryminalnym Law & Order. Wcielamy się w rolę detektywa i prowadzimy śledztwo starając się ustalić na podstawie dowodów znalezionych na miejscu zbrodni i przesłuchań świadków kto popełnił przestępstwo. Następnie bierzemy udział w rozprawie sądowej dążąc do sprawiedliwego w przekonaniu gracza wyroku.

PC

Lucifer Within Us
Lucifer Within Us

Przygodowe 15 października 2020

Gra przygodowa, w której prowadzimy śledztwa i szukamy opętanych przestępców. Rozwiązywanie zagadek w Lucifer Within Us polega na zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków i szukaniu słabych punktów w ich zeznaniach, a także odtwarzaniu biegu wydarzeń.

PC

The Centennial Case: A Shijima Story
The Centennial Case: A Shijima Story

Przygodowe 12 maja 2022

The Centennial Case: A Shijima Story to detektywistyczna przygodówka FMV, w której większość oprawy wizualnej składa się filmowych sekwencji z aktorami. Gracz musi rozwikłać sprawę serii morderstw dokonanych na przestrzeni stu lat na członkach wpływowego japońskiego rodu.

PCPS5PS4Switch

Dexter: The Game 2
Dexter: The Game 2

Przygodowe prace wstrzymane

Dexter: The Game 2 to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2009 roku. Podobnie jak pierwowzór, produkcja firmy Ecko|Code bazuje na licencji popularnego serialu telewizyjnego. Gracz kieruje poczynaniami Dextera Morgana – kryminologa z Miami, który poza godzinami pracy zajmuje się mordowaniem różnego rodzaju szubrawców.

PC

Detective Gallo
Detective Gallo

Przygodowe 30 maja 2018

Przygodówka point-and-click, w której wcielamy się w tytułowego Detektywa Gallo – antropomorficznego ptaka próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa pięciu egzotycznych roślin. W trakcie zabawy rozwiązujemy zagadki logiczne oraz prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi, które często posiadają przydatne informacje. Całość okraszono ręcznie rysowaną grafiką.

PCPS4SwitchiOS

Kara no Shojo
Kara no Shojo

Przygodowe 29 czerwca 2011

Kara no Shojo to gra typu visual novel wzbogacona silnymi elementami detektywistycznej przygodówki. Gracz musi nie tylko podejmować wybory fabularne, ale również badać sceny zbrodni i prowadzić dochodzenie.

PC

Pearl's Peril
Pearl's Peril

Przygodowe 5 marca 2013

Darmowa gra przygodowa typu hidden object, za której produkcję odpowiada niemieckie studio Wooga. Wciel się w główną bohaterkę Pearl i wraz z nią wyrusz na rodzinną wyspę Artemis Island, aby zbadać tajemnicę śmierci jej ojca.

ANDiOSWWW

Unheard
Unheard

Przygodowe 29 marca 2019

Kryminalna przygodówka, w której wcielamy się w detektywa dysponującego specjalnym urządzeniem pozwalającym mu usłyszeć rozmowy przeprowadzone w przeszłości. W ten sposób bohater zdobywa poszlaki i dowody umożliwiające identyfikację osób powiązanych z daną sprawą i doprowadzenie śledztwa do końca. Tytuł składa hołd popularnym radiowym słuchowiskom.

PC