Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Driver Speedboat Paradise (AND)

Driver Speedboat Paradise

Mobilna produkcja zręcznościowa free-to-play, stanowiąca poboczną odsłonę cyklu gier samochodowych z otwartym światem Driver. Dla odmiany, Driver Speedboat Paradise pozwala wziąć udział w wyścigach motorówek.

Wyścigi | sporty wodne | kryminalne | motorówki

Okładka Driver Speedboat Paradise (AND)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

8kwi2015

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driver Speedboat Paradise to wydana na Androida mobilna produkcja, pozwalająca wziąć udział w wyścigach motorówek. Projekt opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Ubisoft i korzysta on z modelu darmowego z mikropłatnościami.

W konsolowych i pecetowych odsłonach serii głównym bohaterem był John Tanner – gliniarz, który pracując często pod przykrywką musiał rozprawiać się z różnymi zorganizowanymi grupami przestępczymi. Pomimo zamiany samochodów na motorówki, Driver Speedboat Paradise pozostaje wierne kryminalnym klimatom cyklu. Wcielamy się w żądnego sławy młodego fanatyka wyścigów wodnych, który zostaje przekonany przez Tannera, aby udzielić mu pomocy przy rozmontowywaniu mafii.

Podczas zabawy gracz bierze udział w większości nielegalnych zawodach, gdzie dużą część przeciwników stanowią różnorodni kryminaliści lub ich bossowie. Autorzy przygotowali ponad trzydzieści tras, zlokalizowanych w rejonach m.in. Miami, Wenecji, wysp Bahama czy miasta Cancum. Gra oferuje całkiem realistyczną fizykę, obejmującą zarówno zachowanie motorówek, jak i samej wody, ale nie jest żadnym symulatorem. Zamiast tego autorzy postawili na efektowne i dynamiczne wyścigi, w czym pomaga fakt, że trasy zapełnione zostały pojemnikami z nitro umożliwiającymi włączenie dopalaczy oraz różnorodnymi rampami, pozwalającymi wykonywać wysokie skoki w powietrze. Dodatkową atrakcją jest dynamicznie zmieniająca się pogoda, która w istotny sposób wpływa na zachowanie motorówek.

W Driver Speedboat Paradise nie zabrało oczywiście systemu rozwoju. Wygrywając zawodu zdobywamy wirtualną walutę, którą wydajemy potem na zakup nowych motorówek oraz ulepszenie części modeli będących już w naszym posiadaniu. Dostępne są także opcje mocnego modyfikowania samego wyglądu maszyn za pomocą różnorodnych wzorów i symboli.

Minirecenzja Driver Speedboat Paradise – znana seria skręca w złym kierunku

PLUSY:
  1. Ładna grafika;
  2. Od biedy można się kilka minut pobawić.
MINUSY:
  1. Kierowanie motorówką nie daje satysfakcji;
  2. Mały wpływ umiejętności gracza na wynik wyścigu;
  3. Agresywny system mikropłatności;
  4. Żenująca fabuła.

Przenoszenie popularnych pecetowych i konsolowych marek na urządzenia mobilne nie jest nowym trendem. Często twórcy postanawiają nie konwertować istniejących tytułów i zamiast tego tworzą projekty od podstaw opracowane z myślą o ekranach dotykowych. Podczas takiego procesu chyba nikt jednak nie uciekł od pierwowzoru aż tak daleko jak firma Ubisoft z Driver Speedboat Paradise.

Przede wszystkim zapomnijcie o samochodach – w grze kierujemy motorówkami, a miasta możemy sobie co najwyżej obejrzeć jako ładny element niektórych teł. W praktyce wygląda to tak, jak gdyby Ubisoft opracowało po prostu zwykłą grę wyścigową, a następnie przestraszyło się, że bez znanej nazwy nie uda jej się przebić na rynku – wzięto więc pierwszą lepszą markę i naklejono ją na niemający z nią nic wspólnego projekt.

Brak prawdziwych powiązań z poprzednimi odsłonami można by było jednak wybaczyć, gdyby gra sama w sobie była dobra. Tak jednak nie jest. Twórcy stworzyli bowiem słaby model jazdy. Motorówki są ociężałe i zdarza im się mocno nienaturalnie zachowywać na falach, przez co czasem trudno przewidywać zachowanie maszyny na wodzie. Co gorsza, praktycznie nie ma tutaj miejsca na umiejętności gracza. O wyniku rywalizacji decydują przede wszystkim statystyki łodzi. W połączeniu z agresywnym modelem free-to-play tworzy to paskudną sytuację, w której najczęściej nie mamy szans na wygranie z rywalem, gdyż jego motorówka jest po prostu znacznie szybsza. Musimy więc grindować albo sięgnąć po kartę kredytową. Na każdym kroku gra próbuje nas zmusić do wydawania prawdziwych pieniędzy. Pojawia się nawet znienawidzony system energii. Co więcej, autorzy dorzucili do tego żenujące elementy życia „towarzyskiego”, gdzie kupujemy bezwartościowe przedmioty, aby zaimponować skąpo odzianym kobietom.

Driver Speedboat Paradise oferuje sporo trybów rozgrywki i bardzo ładną grafikę, ale te zalety nie są w stanie uratować gry, w której same wyścigi są nudne, a rywalizacja opiera się głównie na kupowaniu sobie drogi do zwycięstwa. Dorzućmy do tego kompletny brak jakichkolwiek świeżych pomysłów i otrzymujemy w sumie słabą produkcję, której daleko do najlepszych przedstawicieli wyścigów wodnych. Nie ma tutaj niczego, co byłoby naprawdę tragiczne, a widoki są całkiem sympatyczne, ale granie w Driver Speedboat Paradise po prostu nie daje ani frajdy, ani satysfakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Driver Speedboat Paradise

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Cards and Castles, Driver Speedboat Paradise, SimplePlanes)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Cards and Castles, Driver Speedboat Paradise, SimplePlanes)

wiadomość27 stycznia 2016

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Cards and Castles, Crusaders Quest, Driver Speedboat Paradise, Pyramid Solitaire Saga czy SimplePlanes.

Driver Speedboat Paradise – wyścigowa niespodzianka od Ubisoft zadebiutowała na rynku
Driver Speedboat Paradise – wyścigowa niespodzianka od Ubisoft zadebiutowała na rynku

wiadomość10 kwietnia 2015

Na platformach Google Play i App Store zadebiutowała jedna z największych niespodzianek ostatnich miesięcy – Driver Speedboat Paradise. Zaskakująca odsłona serii Driver, traktująca nieoczekiwanie o wyścigach motorówek, została udostępniona w modelu free-to-play.

Driver Speedboat Paradise – mobilna odsłona cyklu firmy Ubisoft zamieni samochody na motorówki
Driver Speedboat Paradise – mobilna odsłona cyklu firmy Ubisoft zamieni samochody na motorówki

wiadomość22 marca 2015

Firma Ubisoft zapowiedziała, że w przyszłym miesiącu na iOS i Androidzie ukaże się gra Driver Speedboat Paradise. Dla fanów cyklu dużym zaskoczeniem może być fakt, że mobilna odsłona cyklu zamieni samochody... na motorówki.

iOS
AND