Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDWPiOS
Okładka Angry Birds Go! (AND)

Angry Birds Go!

Kolejna inkarnacja popularnej marki Angry Birds, w której bierzemy udział w szalonych downhillowych wyścigach gokartów.

Wyścigi | zagraj za darmo | gokarty

Okładka Angry Birds Go! (AND)

data premiery gry:

11gru2013

iOS AND

20gru2013

WP

Angry Birds Go! jest kolejną inkarnacją niezmiernie popularnej marki, wykreowanej przez fińską firmę Rovio Entertainment. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, tym razem mamy do czynienia z szaloną grą wyścigową, rozgrywającą się w znanych realiach. Tytuł jest także pierwszą grą cyklu, opracowaną przez zewnętrznego dewelopera. Mowa o doświadczonym brytyjskim studiu Exient Entertainment, mającym na swoim koncie m.in. porty wcześniejszych odsłon serii na „duże” platformy sprzętowe.

Akcja gry przenosi nas na wyspę Piggy Island, gdzie zasiadając za kierownicą specjalnie przygotowanych gokartów, bierzemy udział w szalonych downhillowych wyścigach. Z pozoru proste zadanie dotarcia do mety na czele stawki, w praktyce okazuje się znacznie trudniejsze, gdyż trasy zjazdów usiane są rozmaitymi bonusami i pułapkami, które mogą spowodować zarówno szybki awans, jak i spadek w klasyfikacji wyścigu.

W Angry Birds Go! możemy przejąć kontrolę zarówno nad bohaterskimi ptaszkami, jak i ich głównymi rywalami – podstępnymi świniami. Prócz wspomnianych już bonusów, każda z postaci dysponuje zestawem unikalnych umiejętności specjalnych, których właściwe użycie może okazać się kluczem do zwycięstwa. Rywalizacja toczy się w jednym z kilku trybów rozgrywki, takich jak: Race, Time Boom, Fruit Splat, Ice Splat, Versus i Slalom, zaś w miarę postępów w grze awansujemy na kolejne poziomy i odblokowujemy dostęp do coraz bardziej wypasionych modeli gokartów. Przewidziano także możliwość udziału w cotygodniowych turniejach oraz ścigania się ze znajomymi z Facebooka (pojedynczo lub w zespołach 3 na 3 graczy).

Oprawa graficzna gry wykonana została w pełnym trójwymiarze. Nadal jednak cechuje się ona charakterystycznym dla serii, kreskówkowym stylem oraz dużą dozą poczucia humoru. Warto odnotować, że produkcja robi użytek z tzw. telepodów – czyli specjalnych figurek, które po ustawieniu przed kamerką urządzenia mogą być zaimportowane do gry. Mimo, że sama gra dostępna jest za darmo, to korzystanie z tej możliwości wymaga jednak uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Angry Birds Go! – Wściekłe Ptaki za kółkiem

PLUSY:
  • Intuicyjne sterowanie;
  • Ładna grafika – świat Angry Birds cieszy oko również w 3D.
MINUSY:
  • Naprzykrzające się mikropłatności...
  • ...które zmuszają do powtarzania w kółko tych samych wyścigów, przez co szybko wkrada się nuda.

U progu wielkiej kariery Angry Birds firma Rovio zapowiadała, że ich dzieło przebędzie drogę podobną do tej, na którą Mario i jego paczka zostali wysłani przez Nintendo. Że Finowie nie rzucają słów na wiatr, stało się jasne, gdy zapowiedziano Angry Birds Go! – wyścigi, które równie dobrze mogłyby zostać ochrzczone jako Angry Birds Kart. Mogłyby, gdyby ptasie wyścigi gokartów stały na podobnym poziomie, co pokrewna marka od „wielkiego N” – a do tego im niestety daleko.

Nie chodzi tu bynajmniej o model jazdy, dynamikę rywalizacji czy inne tego typu gatunkowe podstawy. Z tym jest wszystko w porządku. Pokonywanie zakrętów na kolorowych i urozmaiconych trasach, zbieranie power-upów, unikanie „przeszkadzajek”, odpalanie w kierunku rywali rozmaitych środków czynienia bliźnim szkody – to wszystko zostało zrealizowane w sposób dowodzący tego, że studio Extinct potrafi czerpać wzorce z najlepszych. Cieszą też opcje modyfikowania pojazdów.

Niestety, gdy deweloperzy oddali ten jakże radujący projekt gry, zasiadł nad nim jakiś jajogłowy i orzekł: „A teraz, panowie, przeróbcie grę tak, byśmy mogli rozdać ją za darmo i jednocześnie wyciągnąć z niej jak najwięcej kasy”. Pewnie domyślacie się, do czego to zmierza – tak, wszystko, co udane w Angry Birds Go!, skutecznie niweczą mikropłatności. Chcesz czynić postępy i odblokowywać kolejne trasy – musisz ulepszać gokart za monety zdobywane za wygrywanie wyścigów. Po kilku przejazdach twojemu ptakowi wyczerpał się pasek energii, a Ty chcesz grać dalej – musisz zregenerować go za kryształy, które też zdobywa się za zgarnianie pucharów. Oczywiście, nie byłoby w tym nic szczególnie złego, gdyby zachowano zdrowe proporcje. Tymczasem proporcje ułożono tak, by jak najszybciej skłonić gracza do sięgnięcia po portfel… albo rzucenia smartfonem/tabletem o ścianę. Krótko mówiąc, jeśli za wszelką cenę chcemy powstrzymać się od nabijania kabzy twórcom, czeka nas mnóstwo „grindu” – a że tras i trybów gry jest nieproporcjonalnie mało względem liczby wyścigów, które trzeba ukończyć po to, by popchnąć zabawę do przodu, żadna to frajda.

Podsumowując, Angry Birds Go! można polecić tylko dwóm typom miłośników gier tego typu – tym, którzy przedkładają krótkie „partyjki” na smartfonie/tablecie nad wielogodzinne sesje… oraz osobom, które mają w garażu dwa mercedesy (wymienne na jednego bentleya) i mogą bimbać sobie na mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Angry Birds Go!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Angry Birds Go!

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Castlestorm, Angry Birds Go!)
Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Castlestorm, Angry Birds Go!)

wiadomość16 kwietnia 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds Go!, Castlestorm: Free to Siege, Prison Life RPG, Rocket Cars czy Dungeon Crawlers.

Angry Birds Go! większym sukcesem niż cykl Mario Kart?
Angry Birds Go! większym sukcesem niż cykl Mario Kart?

wiadomość13 kwietnia 2015

Szef firmy Rovio podjął próbę przekonania graczy, że pod pewnymi względami gra Angry Birds Go! okazała się większym sukcesem niż licząca ponad dwie dekady seria Mario Kart.

Flesz (16 października 2013) – Watch Dogs, Angry Birds Go!, Magicka: Wizard Wars
Flesz (16 października 2013) – Watch Dogs, Angry Birds Go!, Magicka: Wizard Wars

wiadomość16 października 2013

Flesz sprawdza, co wydarzyło się w branży gier w ostatnich godzinach. Mówimy o kilkumiesięcznym opóźnieniu Watch Dogs, rozgrywce z Angry Birds Go! oraz wczesnej wersji Magicka: Wizard Wars.

Angry Birds Go! - zaprezentowano fragmenty rozgrywki. Gra ukaże się 11 grudnia
Angry Birds Go! - zaprezentowano fragmenty rozgrywki. Gra ukaże się 11 grudnia

wiadomość16 października 2013

Opublikowano nowy zwiastun gry Angry Birds Go! - spin-offa popularnej serii logicznych zręcznościówek. Premiera odbędzie się 11 grudnia bieżącego roku na urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone 8 i BlackBerry 10).

iOS
AND
WP